В среща от 7-ия кръг на Бундеслигата тимовете на Шалке

...

Шалке изпусна Леверкузен в двубой от Бундеслигата

В среща от 7-ия кръг на Бундеслигата отборите на Шалке и Леверкузен приключиха 1:1.

Шалке имаше отлична опция да открие резултата още в 3-ата минута, само че не сполучи. В идващите минути отборът от Гелзенкирхен имаше преимущество, само че по този начин и не намираше път към вратата на противника.

Стигна се до 34-ата минута на срещата, когато брилянтно осъществяване на директен свободен удар от страна на Горецка разреши на Шалке да открие резултата. Кълбото попадна в десния ъгъл на вратата на "аспирините ".

Две минути по-късно Коноплянка не сполучи да удвои преднината на домакините.

През втората част гостите стигнаха до изравняването с попадение в 61-ата минута, когато Леон Баи беше прецизен след асистенция на Ларс Бендер.

До края на дуела домакините имаха превъзходен късмет да стигнат до успеха в 80-ата минута, само че той беше прахосан.

След това тъждество двата отбора са съседи в подреждането като Шалке е седми с 10 точки, а Леверкузен е осми с 8.