В среща от 29-ия кръг на Трета Бундеслига Виктория (Кьолн)

...

Отборът на Павел Дочев разгроми пряк конкурент

В среща от 29-ия кръг на Трета Бундеслига Виктория (Кьолн) реализира безапелационна победа с 3:0 против Цвикау и се изкачи в средата на класирането. Отборът на Павел Дочев беше в мощна серия преди спирането на сезона, а в първия си мач след рестарта отстъпи на Айнтрахт (Брауншвайг) с 2:4. Двубоят се запомни с върха на българския експерт, който стана треньорът с най-вече мачове в третото равнище на немския футбол.

Срещу Цвикау отборът на Дочев не вкара гол до почивката, само че през второто полувреме беше цялостен стопанин на терена. Бившият нападател на Кайзерлаутерн и Нюрнберг Алберт Буняку откри резултата в 63-ата минута, а другите попадения бяха дело на Майк Вундерлих (81) и Фабиан Холтхаус (90).  Българин с историческо достижение, пренаписа футболната история на Германия
Победата отдалечи Виктория от рисковата зона. Отборът към този момент е 12-и в подреждането с 38 точки, а Цвикау остана на 17-о място с актив от 33 точки.

Лидери в Трета Бундеслига са Дуисбург и Унтерхахинг с по 47 точки.