В смолянското село Славейно днес ще се проведат „Чилови дни“

...
В смолянското село Славейно днес ще се проведат „Чилови дни“
Коментари Харесай

Награждават проф. Мурджева и проф. Кундурджиев на Чиловите д...

В смолянското село Славейно през днешния ден ще се проведат „ Чилови дни “ за 23-ти път. С годишната премия „ Проф. К. Чилов “ ще бъде почетен проф. Атанас Кундурджиев - шеф на Клиниката по нефрология в УМБАЛ „ Св. Иван Рилски ".

Проф. Кондурджиев е един от най-големите експерти в България в лекуването на така наречен кардиоренален синдром (лечение на сърдечна непълнота в изискванията на бъбречна недостатъчност), както и на бъбречни затруднения, получени в резултат на диабет.

Награда ще бъде връчена и на ректора на Медицинския университет в Пловдив проф. Мариана Мурджева.

За здравна публицистика премията на проф. Чилов получава Дияна Янкулова от стратегия „ Хоризонт “.

В селото се намира единствената къща-музей на доктор в България - на проф. Константин Чилов. С корен от Славейно са още 80 лекари и справедливо родопското село получи званието свещено място на българската медицина, сподели доктор Тотко Найденов, основен редактор на вестник „ Български доктор “.

Инициатор на честванията, доктор Найденов, който е ръководител и на клуб " Родопско здраве " упорства с Чиловите дни да се направи послание към Президент, Министерски съвет и Министерство на здравеопазването, с което да се призоват институциите да се поддържа Родопския здравно-духовен туризъм , още повече във време, когато има десетки хиляди българи, които са преболедували вируса или са минали през тежка лъче-и химио-терапия, поради онкологични болести.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР