В следващите часове времето в страната няма да бъде напълно

...
В следващите часове времето в страната няма да бъде напълно
Коментари Харесай

Климатологът Симеон Матев: Ще има слънце, но юни започва с в...

В идващите часове времето в страната няма да бъде изцяло дъждовно, само че и не изцяло устойчиво – с къси валежи тук-там и променлива облачност, предизвестява климатологът Симеон Матев в ефира на bTV.

По думите му от на следващия ден слънцето последователно ще се усилва, а доникъде на седмицата още веднъж ще се основат условия за по-интензивни превалявания и гръмотевични стихии. В края на месеца обаче се чака по-устойчиво стопляне и по-осезаемо чувство за настъпващо лято.

„ Лошо време няма – има неподготвени хора “
Матев акцентира, че времето не може да бъде определяно като „ неприятно “, а по-скоро като събитие, за което би трябвало да сме готови.

Той напомня, че река Янтра е преливала неведнъж през последните десетилетия, като главната причина са интензивните превалявания, които от време на време доближават месечни правила единствено за минути.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР