В скъсен състав Спартак Плевен загуби от Свендборг Рабитс със

...

Раздираният от кадрови проблеми Спартак Плевен загуби в Дания

В съкратен състав Спартак Плевен загуби от Свендборг Рабитс със 77:83 (20:22, 18:21, 16:19, 23:21) като посетител в Дания в шестия си мач от група „ А “ на Европейската северна баскетболна лига за мъже (ENBL).

Поражението бе пето от шест срещи за плевенчани в интернационалната конкуренция, а Свендборг Рабитс има същия актив откакто записа първи триумф. Така двата отбора разделят шест-седмо място във краткотрайното класиране в група „ А “.

Старши треньорът на Спартак Плевен Любомир Минчев употребява единствено шест баскетболисти в мача, като в тимовия лист бяха записани едвам седемзаради голям брой проблеми, за които от клуба оповестиха по-раноднес.

Въпреки дребното състезатели разполагаем превенчани се държаха в дуела доникъде на третата част. Те обаче отстъпиха в битката под коша и нямаха добра успеваемост при стрелбата от далечна отдалеченост.

Свендборг Рабитс водеше с 43:38 на почивката, а след третата част резултатът бе 62:54. Спартак поведе за малко при 49:48 четири минути след почивката, само че домакините последователно овладяха мача и в последните 10 минути имаха преимущество.

Алекс Ломакс бе най-резултатен за българския отбор с „ дабъл-дабъл “ от 25 точки и 10 битки, а Цветомир Чернокожев приключи с 23 точки и 9 битки.

За домакините Джейдън Уилис вкара 21 точки.

В последния си дуел от груповата фаза на шампионата Спартак ще гостува на Ландстеде Хамърс (Нидерландия) на 30 януари. Преди това плевенчани имат три мача от Националната баскетболна лига – семейства на ЦСКА, Ямбол и Шумен, надлежно на 21, 24 и 27 януари./ БТА