В седмицата на гората учениците от 11-те училища на територията

...
В седмицата на гората учениците от 11-те училища на територията
Коментари Харесай

Учениците от Елин Пелин ще засадят 1800 дъбови фиданки в рамките на мащабна инициатива

В седмицата на гората учениците от 11-те учебни заведения на територията на община Елин Пелин ще засадят над 1800 дъбови фиданки в землището на с. Нови хан край София.

Мащабната самодейност на започва през месец ноември 2024 година, когато на всяко дете бе харизано малко жълъдче , което да засади в саксия и да се грижи за него през цялата зима. Тази пролет, на 11 април 2025 година, порасналите към този момент дъбови фиданки ще бъдат засадени в околност, наречена „ Гората на децата “ .

Кампанията се поддържа от посланици и представители на непознати посолства у нас, които дружно с децата ще засадят своите дървета в „ Гората на децата “.

„ Идеята на това начинание е да вдъхне у децата обич и грижа към природата и отговорност за нейното запазване. Всички приказваме за зелено бъдеще, само че какъв брой дървета сме посадили? В хода на акцията децата схванаха какъв брой мъчно е да се отгледа фиданка, в този момент те сами ще посадят тази фиданка и след време ще се гордеят със своята гора. Правим това, тъй като имаме вяра, че едно само посадено дърво дружно с децата ни е по-значимо от хиляди думи, с които бихме пробвали да ги поучаваме “ , споделя Ивайло Симеонов, кмет на община Елин Пелин.

За още вести вижте

Присъединете се към нашия 

Възстановяват вредите от пожара в Националната гимназия за приложни изкуства в Трявна

Източник: iskra.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР