В Русия текат нови протести. Милиони руснаци се събудиха в

...
В Русия текат нови протести. Милиони руснаци се събудиха в
Коментари Харесай

Хиляди протестират в Русия срещу войната на Путин. Стотици са арестувани

В Русия текат нови митинги. Милиони руснаци се разсъниха в потрес от унеса тази заран невярващо, че управникът им в Кремъл е почнал война против близка страна.

Хората не могат да повярват, тъй като доскоро осведомителната машина на Кремъл се кълнеше, че не възнамерява офанзива, което заблуди и личното си население.

Избухнаха спонтанни митинги.

Look at the size of anti-war protestors in St Petersburg, Russia. Wow
— Ragıp Soylu (@ragipsoylu)
Около 600 протестиращи са били задържани в 40 съветски града

Протести се организират в редица руски градове против нахлуването в Украйна. В Москва и Санкт Петербург вече има стотици арестувани. Властите споделят, че руснаците не би трябвало да стачкуват, съобщи Нова.

През деня се организираха манифестации в разнообразни градове на Русия, в това число Иркутск, Омск, Астрахан и Владивосток. 

Следственият комитет на Русия се закани да притегли под отговорност участниците и уредниците на некоординирани с властта дейности, в това число наказателна отговорност. Московската прокуратура също предизвести за отрицателните последствия от присъединяване в манифестации.

Общо досега към 800 протестиращи са били арестувани в 40 съветски града. 

По Красному проспекту идёт шествие под лозунгами «Нет войне!».
— Коалиция Новосибирск 2020 (@Coalition_NSK)
​60 души са били арестувани единствено на антивоенния протест в Екатеринбург. А в Санкт Петербург на оживен митинг хората скандират " Русия е срещу войната! ".

Znak сообщает: в Екатеринбурге полицейские остановили машину и жестоко задержали водителя, который сигналил в поддержку пикетчиков. По-белорусски работают (
— Dmitry Kolezev (@kolezev)
 

Там няколко десетки души се събраха на импровизиран протест пред градската администрация. Те скандираха " Не на войната! ", " Мир на света ", " Путин, изтегляй войските ", някои участници в акцията донесоха със себе си плакати. Малко след началото служителите на реда започнаха да разпръскват и задържат протестиращите.

В ранните часове на днешното денонощие въоръжените сили на Русия започнаха огромна бойна интервенция по суша, море и въздух против Украйна. Протести против тези съветски дейности е имало в 42 града в Русия. Повече от половината от задържаните през днешния ден в Русия са били арестувани по време на проява на Пушкинския площад в центъра на града.

«Арестуйте Путина, а не меня, блин!» — кричит задержанный в Петербурге.

Видео: «Холод»
— Журнал Холод (@holodmedia)
Протести против съветските дейности в Украйна имаше и на разнообразни места по света - от Берлин и Париж до Варшава и Истанбул, обобщава Франс прес. Протести имаше в Бейрут, в Токио, в градове на Австралия, изброява организацията и показва и, че в София също е имало проява, при която стотина протестиращи са се събрали пред съветското посолство.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР