В Русия рязко нараснаха продажбите на патрони и бейзболни бухалки

...
В Русия рязко нараснаха продажбите на патрони и бейзболни бухалки
Коментари Харесай

Руснаците се втурнаха за патрони и бухалки заради срива на рублата

В Русия внезапно набъбнаха продажбите на патрони и бейзболни бухалки и въпреки пикът в търсенето да е частично сезонен, способстваха и скокът на $ и опасенията от " сериозна обстановка ". Това споделя деловото издание РБК, като цитира продавачи на оръжия и специалисти.

Между 9 и 22 март продажбите на патрони са скочили със 130%. Тези на бейзболни бухалки - с 29 на 100 по отношение на същия интервал за предходната година. Потребителите са почнали да избират по-евтини бухалки и по-скъпи патрони.

От една страна " феновете на спортната пукотевица у нас (в Русия - бел. ред.) са доста. С това се занимават над 20 хиляди души, " споделя треньорът по спортна пукотевица Сергей Солдецки за РБК. Но " за какво толкоз огромно търсене? Преди всичко, защот долърът нарастна, хората се опасяват от повишаването на оръжия и патрони, " изяснява той.

" Трудно ми е да кажа за какво по този начин или другояче в сериозна обстановка народът бяга да купи патрони, " разсъждава ръководителят на Федерацията по практическа пукотевица (обучение по бойна стрелба) в Москва Алексей Рогозин. " В дадения случай финтес центровете са затворени (заради ковид - бел. ред) и може би народът желае да се занимава с нещо... Винаги е било по този начин: във всяка рецесия народът се засилва. "

Всичко, което би трябвало да знаете за: Новини без ковид (181)
Източник: dnevnik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР