В Русе преди часове стартира кампанията Да спрем търговията с

...
В Русе преди часове стартира кампанията Да спрем търговията с
Коментари Харесай

Защо кръводарител от Русе получава заплахи за саморазправа?

В Русе преди часове започва акцията " Да спрем търговията с кръв! ". Неин основател е един от най-активните кръводарители в дунавския град - Иво Минчев. Поводът за тази концепция станаха неколкократни закани за разпра с него и околните му.

Иво Минев е с изключение на доброволец и създател на Интернет платформа за кръводарители. Освен това управлява фейсбук група за кръводарители. Дарява кръв за първи път, когато е 18-годишен, а това лято му следва да подари за 40-и път. Има обаче хора, които го заплашват

" Като съм разчиствал групата от платени кръводарители, съм засегнал някого, тъй като започнаха на персонални известия да ми насочат закани. Нищо съответно, аз персонално не съм обезпокоен, по-скоро ми стана неприятно от това че започнаха мои другари и познати също да заплашват и по тази причина считам да сезирам органите, които могат да вземат някакво отношение ", споделя Иво Минчев.

По думите му това са хора, свързани с противозаконната продажба на донорска кръв. Всеки ги познава, тъй като непрекъснато стоят пред кръвния център, оферират услугите си и даже раздават визитки, на които написа, че са от посредническа организация. Иво Минчев е алармирал за случая както в болничното заведение, по този начин и в полицията.

Вижте повече в директното включване на Пламенка Тонева
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР