В Рим се проведе национално шествие с митинг в защита

...
В Рим се проведе национално шествие с митинг в защита
Коментари Харесай

300 000 на митинг в Рим в защита на Газа

В Рим се организира национално шествие с протест в отбрана на Газа и на Палестина, проведено от огромните опозиционни партии - Демократическата, " Пет звезди " и " Зелено-левия алианс ", заяви БНР.

 

Събитието се организира под лозунга " Спрете изтреблението, стига съучастничество " в наличието на близо 300 000 души, измежду които разнообразни асоциации, представители на културата, на медицинските среди, публицисти, студенти, някогашни политици като Джорджо Ла Малфа и други

От подиума на площад " Сан Джовани " се изрекоха редица от тях, както и водачите на опозиционните партии организирали митинга.

Ели Шлайн на Демократическата партия съобщи, че той не е срещу Израел, а против държавното управление му и изиска италианският министър председател Джорджа Мелони: " Да чуе нашата страна и да признае страната Палестина, тъй като и палестинците, както и израелците, имат цялостното право да живеят в мир и сигурност ".

Същото от Мелони изиска и представителят на " Зелено-левия алианс " Никола Фратояни.

Лидерът на „ Пет звезди “ Джузепепе Конте сподели, че " геноцидът в Газа не би трябвало да продължава с италиански средства ".

Митингът приключи с известната ария Bella ciaо.

 

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР