В регион Юг Хасково победи Академик Пловдив -2 с 96:74

...

Хасково взе своето в Пазарджик

В район Юг Хасково победи Академик Пловдив -2 с 96:74 в зала „ Иван Симеонов “ в Пазарджик.

Въпреки че и двата отбора имаха единствено по една загуба преди този мач, на процедура дерби нямаше, защото спечелилите водеха от самото начало.

Още в първите минути на срещата Хасково дръпна с двуцифрена задатък и въпреки след първата четвърт от него да останаха 6 точки, на почивката отборът се откъсна с 45:32. Разликата скочи до 30, след паузата, само че преди заключителната четвърт Академик понижи за 62:74. В оставащото време обаче противникът още веднъж взе самодейността и завоюва още по-убедително.

Ивайло Тонев бе над всички за спечелилите с 32 точки, Динко Христов има 26, а с 19 и 10 битки е Тихомир Желев.

За противника Йоанис Кикрилис се регистрира с 20 точки. Махмут Давидов има 15 и 16 битки, а дабъл-дабъл записа и Кръстомир Михов – 13 точки и 13 битки, само че с 8 неточности.