В Районното управление на МВР в Кюстендил е образувано бързо

...
В Районното управление на МВР в Кюстендил е образувано бързо
Коментари Харесай

7 задържани за купуване на гласове в Кюстендил, иззети са 2900 евро

В Районното ръководство на Министерство на вътрешните работи в Кюстендил е формирано бързо полицейско произвеждане за закононарушение, обвързвано с изборното законодателство, оповестиха за ФОКУС от пресцентъра на Областна дирекция на Министерство на вътрешните работи - Кюстендил.

Служители на полицията са подхванали незабавни дейности след получен сигнал, че в помещение, употребявано като кафе-аперитив в кв. " Изток “, на жители се оферират парични суми, с цел да упражнят правото си на глас в интерес на избрана политическа мощ на идните избори.

При осъществената инспекция в обекта, стопанисван от лице, известно с незаконна активност, са открити седем души. От трима от тях са конфискувани разнообразни суми пари на обща стойност 2900 евро.

Лицата са арестувани със заповед на полицията, а за случая е известена прокуратурата.

Само преди ден чиновници на Министерство на вътрешните работи в Дупница ревизираха търговски обект в село Баланово по сигнал за пазаруване на гласове. По данни на полицията са раздавани хранителни артикули и са опрощавани отговорности за въздействие върху вота. При акцията е конфискувана тетрадка с имена и суми, а по случая е формирано досъдебно произвеждане под надзора на прокуратурата.

 

От Министерство на вътрешните работи припомнят, че е основана денонощна телефонна линия за подаване на сигнали, свързани с изборния развой. Сигнали могат да се подават и на оповестените телефони на ОДМВР и районните ръководства в региона, както и посредством е-поща.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР