В района на пл. Батемберг“, пл. Независимост“ и бул. Дондуков“

...
В района на пл. Батемберг“, пл. Независимост“ и бул. Дондуков“
Коментари Харесай

СДВР: Очакваме между три и пет хиляди души да излязат на площадите

„ В региона на пл. „ Батемберг “, пл. „ Независимост “ и бул. „ Дондуков “ са декларирани седем митинга. Движението е спряно. Призовавам жителите да вървят на работа с градския превоз или пеш. Обособени са парапети сред протестиращите, с цел да не се стига до конфликти “, изясни гл. комисар Иван Георгиев от Столична дирекция на вътрешните работи.

Предстои новите 240 депутати в 51-вото Народно заседание да положат. Новоизбраният парламент ще организира първото си съвещание от 10.00 часа.

„ Предприети са ограничения с задоволителен брой чиновници. Пред Народния спектакъл не се случи кой знае какво. Ако питате за ексцесии – не мисля, че ще се стигне. Има арестувано лице “, добави той.

„ На местата, на които паркират рейсовете с протестиращите, са планувани полицейски чиновници. Ще се прави инспекция на обемисти пакети и багажи. Ще се ревизират всички участници, които са се запътили към митинга “, уточни Георгиев.

Той прикани протестиращите да не носят оръжия.

Очакванията са сред три и пет хиляди души да излязат на площадите.
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР