В рамките на изминалия ден полицията установи общо 23 водачи,

...
В рамките на изминалия ден полицията установи общо 23 водачи,
Коментари Харесай

МВР залови за ден 23 пияни и 13 дрогирани водачи

В рамките на миналия ден полицията откри общо 23 водачи, качили се зад кормилото след приложимост на алкохол – 12 от тях са карали след приложимост на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, 11 - с над 1,2 на 1000, съобщиха от пресцентъра на Министерство на вътрешните работи.

Под влияние на наркотични субстанции или техни аналози са засечени да карат 13 души, а трима, спрени за инспекция, са отказали да бъдат тествани.

Проверени са 8343 моторни транспортни средства и 10 961 водачи и пасажери в границите на разпоредената профилирана полицейска интервенция за съблюдаване на Закона за придвижването по пътищата. Съставени са 2486 фиша и 625 акта за открити административни нарушавания.

От систематизираните данни: по метода „ линеен надзор “ са тествани 1748 транспортни средства и 2170 водачи и пасажери. Съставени са 581 фиша и 161 акта за за открити нарушавания. Установени са двама водачи, карали след приложимост на алкохол над 1,2 промила. Двама са засечени да карат под влияние на наркотични субстанции или техни аналози.

Данните са междинни и в тях са включени резултати, постъпили до 16:00 часа.

През последното денонощие в страната са станали 15 тежки катастрофи, при които са потърпевши 20 души, оповестиха от Министерство на вътрешните работи.

От началото на месеца жертвите на пътя са 23, при 283 тежки произшествия.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР