Пътна полиция с извънредни мерки за почивните дни
В рамките на днешния ден и на 3 май с Агенция „ Пътна инфраструктура “ (АПИ) сме основали организация за ограничение на придвижването на тежкотоварни коли от столицата към вътрешността на страната по главните посоки за напредване – автомагистралите „ Хемус “, „ Тракия “, „ Струма “, при пътен възел „ Симитли “ и „ Кресна “. Това сподели контрольор Велин Тодоров от отдел „ Пътна полиция “ към Главна дирекция „ Национална полиция “ (ГДНП) пред публицисти на брифинг тази заран.
По случай трите почивни дни от полицията са изготвили проект – възстановка за обезпечаването на безвредното напредване. Ще бъдат ситуирани голям брой екипи от „ Пътна полиция “, сподели контрольор Тодоров.
Те ще бъдат над 600, а техническите средства ще са над 200. Ще бъдат внедрени и цивилни екипи, които да наблюдават за сигурността по пътищата. Броят е задоволителен за целесъобразното напредване, добави той.
Автомагистрала „ Тракия “ се чака да бъде един от най-натоварените сектори след осъществен обстоен разбор, сподели контрольор Тодоров. Допускаме, че може би изтеглянето на леки коли от „ Тракия “ ще бъде от порядъка на 40 – 45 хиляди и от „ Струма “ – над 35 хиляди.
Инспектор Тодоров прикани лентата за наложително прекъсване да се употребява единствено при законовите условия и разпореждания, а точно при техническа нередовност на автомобила или влошено здравословно положение на лидера или пасажер. Той напомни, че при нарушаване се планува лишаване на удостоверение за ръководство, както и забележителна парична глоба.
Нека всички, тръгвайки на път, да почерпят информация от уеб страницата на АПИ във връзка с инфраструктурата навътре в страната и за настоящата пътна конюнктура. На телефон 070013020, който е деен 24 часа в денонощието, също имат подготвеност да дават информация, сподели още той.
Апелът ми е да сме смирени, солидарни и да подхождаме с извънредно внимание. Нека дружно да подобрим пътната сигурност, акцентира контрольор Тодоров.
По случай трите почивни дни от полицията са изготвили проект – възстановка за обезпечаването на безвредното напредване. Ще бъдат ситуирани голям брой екипи от „ Пътна полиция “, сподели контрольор Тодоров.
Те ще бъдат над 600, а техническите средства ще са над 200. Ще бъдат внедрени и цивилни екипи, които да наблюдават за сигурността по пътищата. Броят е задоволителен за целесъобразното напредване, добави той.
Автомагистрала „ Тракия “ се чака да бъде един от най-натоварените сектори след осъществен обстоен разбор, сподели контрольор Тодоров. Допускаме, че може би изтеглянето на леки коли от „ Тракия “ ще бъде от порядъка на 40 – 45 хиляди и от „ Струма “ – над 35 хиляди.
Инспектор Тодоров прикани лентата за наложително прекъсване да се употребява единствено при законовите условия и разпореждания, а точно при техническа нередовност на автомобила или влошено здравословно положение на лидера или пасажер. Той напомни, че при нарушаване се планува лишаване на удостоверение за ръководство, както и забележителна парична глоба.
Нека всички, тръгвайки на път, да почерпят информация от уеб страницата на АПИ във връзка с инфраструктурата навътре в страната и за настоящата пътна конюнктура. На телефон 070013020, който е деен 24 часа в денонощието, също имат подготвеност да дават информация, сподели още той.
Апелът ми е да сме смирени, солидарни и да подхождаме с извънредно внимание. Нека дружно да подобрим пътната сигурност, акцентира контрольор Тодоров.
Източник: skandal.bg
КОМЕНТАРИ




