В предградие на Мадрид – Посуэло-де-Аларкон – беше застрелян Андрей

...
В предградие на Мадрид – Посуэло-де-Аларкон – беше застрелян Андрей
Коментари Харесай

В Мадрид гръмнаха проруски украински политик

В предградие на Мадрид – Посуэло-де-Аларкон – беше убит Андрей Портнов /адвокат, 51 годишен/, някогашен заместник-ръководител на администрацията на украинския президент Виктор Янукович.

Инцидентът се случи към 9:15 ч. сутринта, когато Портнов оставял децата си пред Американското учебно заведение в региона.

Според информацията, той е получил пет огнестрелни рани – четири в гърдите и една в главата. Нападателите са избягали от местопроизшествието с автомобил BMW, а полицията е почнала огромна интервенция по издирването им, в това число с потребление на дронове и хеликоптери.

Андрей Портнов е роден през 1973 година в Луганск и е бил видна фигура в украинската политика.

Той е заемал поста на заместник-ръководител на администрацията на президента Янукович от 2010 до 2014 година

След събитията от Евромайдана напуща Украйна, само че през 2019 година се завръща. Портнов е прочут с проруската си позиция и рецензията към украинските управляващи.

През 2021 година Съединени американски щати му постановат наказания за подриване на демократичните процеси в Украйна.

Към момента испанската полиция продължава следствието на убийството, като претекстовете и причинителите към момента не са открити.

Източник: plovdiv-online.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР