В позиция ВМРО обяви, че се противопоставя на опитите за

...
В позиция ВМРО обяви, че се противопоставя на опитите за
Коментари Харесай

Смут в управляващата коалиция заради царските имоти

В позиция Вътрешна македонска революционна организация разгласи, че " се опълчва на опитите за безмълвно и безгрижно подчинение на така наречен царски парцели по посока на семейството Сакскобургготски ".
" Заради това ли беше всичко, господин Сакскобургготски? За да си върнете парцелите? Не е ли това обидно към личната Ви фамилна обвързаност към България. Към кое в България е привързана Вашата фамилия? Към дворците ли? " пита риторично политическата групировка, чийто водач Красимир Каракачанов е вицепремиер в държавното управление и сега е в Саудитска Арабия в границите на делегация, водена от премиера Бойко Борисов (ГЕРБ), в която Сакскобургготски е почетен член.
Повод за изказването на Вътрешна македонска революционна организация е информацията за това, че страната посредством районния министър Николай Ненков , изиска прекъсване на две от имотните делата – за двореца Врана и за Царска Бистрица, за 6 месеца " до реализиране на съглашение " като в това време Министерството на правораздаването приготвя законопроект, който да уреди статута на противоречивите парцели.
Вътрешна македонска революционна организация вижда в това опит за договорка със Сакскобургготски, която била уреждана " очевидно против хипотетични негови интернационалните контакти ". Според партията с водач вицепремиера и министър на защитата въпросните контакти " са много съмнителни ", само че показвали желанието на Борисов да приобщава всички към политиката си.
В декларацията, разпратена до медиите, Вътрешна македонска революционна организация декларира, че " даже да са признати калпави лобистки закони, които разрешават на една фамилия да съди страната , идва ред страната да поправи нещата, а не да отстъпва ".
Партията - член на ръководещата коалиция, предлага отрасловите институции да положат всички старания, с цел да запазят собствеността на въпросните парцели в държавни ръце с опция за отдаване на семейство Сакскобургготски за дълготрайно прилагане при преференциални условия.
Вътрешна македонска революционна организация се аргументира с това, че въпросните парцели са на институцията цар, каквато в България няма. Освен това парцелите не били персонални, а държавни – изказване, което семейство Сакскобургготски оспорва в хода на правосъдните каузи.
Партията на Каракачанов се е разтревожила и от " опитите на Сакскобургготски да обръщенията " Цар Симеон Втори " и " Ваше величество ", употребявани от някои медии. В днешни дни монархията и атрибутите ѝ на всички места в цивилизования свят са единствено скъпо струващ маскарад, счита Вътрешна македонска революционна организация.
Според партията стремежът към парцели е пренебрежение и принизяване на царската традиция, на която България дължи почитание като " част от завещаното ни средновековно достолепие, което ни отличава от всички останали ".
Декларацията приключва с апела: " Господин Борисов, защитете държавния интерес! Господин Сакскобургготски, покажете великодушието, което настоявате, че имате. И се откажете от искания! "
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР