В повечето области в Украйна в петък сутринта бе обявена въздушна

...
В повечето области в Украйна в петък сутринта бе обявена въздушна
Коментари Харесай

Руски ракети удариха обекти на енергетиката на Украйна

В множеството области в Украйна в петък сутринта бе оповестена въздушна паника. Властите чакаха изстрелване на ракети от страна на руснаците. Появиха се предизвестия за над 60 ракети.

Първоначално югоизточните региони на Украйна " почервеняха ", само че по-късно паниката стартира да се разпространява и към западните региони на Украйна. Обявена е паника и за Киевска област.

По-късно пристигнаха известия и за ракетни набези.

Двама души са починали в град Кривой рог, а други петима, измежду които и две деца, са ранени, при рухването на ракета върху жилищна постройка, съобщи губернаторът на Днепропетровска област Валентин Резниченко.

Експлозии е имало в Киев, Харков и Днепропетровска област на Украйна, оповестяват украинските медии.

Ръководителят на Киевската районна военна администрация Олексий Кулеба написа в своя канал в Telegram, че в района работи противовъздушна защита. Кметът на Киев Виталий Кличко заяви за детонации в киевските квартали Деснянски и Днепровски. Той съобщи, че киевското метро е спряло изцяло, всички станции работят като бомбоубежища.

" Въздушната офанзива продължава! Моля, останете в убежищата! Ще Ви осведомяваме за възобновяването на придвижването по-късно ", написа Кличко.

Кметът на Харков Игор Терехов написа, че в града за втори следващ ден се чуват детонации. Градът е без електричество, през вчерашния ден също нямаше зареждане. Ударено е инфраструктурно оборудване, оповестява Терехов, без да дава повече информация за вредите. Пресслужбата на метрото в Харков също оповестява за пълно прекъсване на придвижването.

И в Николаевска област се ползват спешни прекъсвания на електрозахранването, а системата за противовъздушна защита продължава да работи, заяви Виталий Ким, шеф на Николаевската военна администрация.

В Кременчук, Полтавска област също няма електрозахранване.

В резултат на ракетни удари в Харковска, Кировоградска, Донецка и Днепропетровска области големи сектори от железопътната мрежа са останали без електричество. Това е станало поради щета в енергийната инфраструктура, се споделя в изказване на украинската националната железопътна компания. Като краткотрайна мярка пътническите електрически влакове в тези региони ще се движат с аварийни дизелови локомотиви.

Украинците бяха призовани да не подценяват въздушната паника, защото стратегическата авиация на Русия изстрелва ракети. Виталий Ким, началник на Областната военна администрация в Николаев, предизвести в обществените мрежи към 8.30 ч. локално време: " Първите ракети към този момент идват. Не подценявайте предизвестието. " Именно Ким заяви, че се чака да бъдат изстреляни към 60 съветски ракети. " Очакваме към 60 броя. Някои от тях към този момент се намират над украинската територия в северната част на страната. "

Председателят на Житомирската регионална организация Виталий Бунечко също предизвести за опасността от масиран ракетен удар.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР