Конфедерацията на автобусните превозвачи: Браншът е изтощен, от 2020 г. влизаме от криза в криза
В последната седмица на март превозвачите оповестиха 10% загуби поради високите цени на горивата и сигнализираха, че са изправени пред колапс. В края на вчерашния работен ден, след среща в Министерство на превоза с представители на сектора и министри от кабинета, стана ясно, че на този стадий митинги няма да има.
Председателят на Конфедерацията на автобусните превозвачи Магдалена Милтенова разяснява за БНР, че има утешение в сектора, че страната работи в посока обезпечаване на ограничения.
" Същевременно обаче има и напрежение, тъй като тези ограничения са много закъснели, изключително за товарния бранш. При сътрудниците към момента не е ясно тези 50 милиона, които са планувани, дали ще бъдат нотифицирани от Европейска комисия. По отношение на автобусния превоз положителната вест е, че страната ще обезпечи 18 милиона евро, които ще могат да подкрепят автобусните линии. Тези 18 милиона са глътка въздух за всички, които изпълняваме сходни транспорти, глътка въздух, несъмнено, и за общините, които ще бъдат спокойни, че ще можем да организираме превоза на тяхната територия. И за жителите, несъмнено, които да са спокойни, че няма да има нарастване на цената на билета към сегашния миг ", сподели Милтенова.
Председателят на Конфедерацията на автобусните превозвачи Магдалена Милтенова разяснява за БНР, че има утешение в сектора, че страната работи в посока обезпечаване на ограничения.
" Същевременно обаче има и напрежение, тъй като тези ограничения са много закъснели, изключително за товарния бранш. При сътрудниците към момента не е ясно тези 50 милиона, които са планувани, дали ще бъдат нотифицирани от Европейска комисия. По отношение на автобусния превоз положителната вест е, че страната ще обезпечи 18 милиона евро, които ще могат да подкрепят автобусните линии. Тези 18 милиона са глътка въздух за всички, които изпълняваме сходни транспорти, глътка въздух, несъмнено, и за общините, които ще бъдат спокойни, че ще можем да организираме превоза на тяхната територия. И за жителите, несъмнено, които да са спокойни, че няма да има нарастване на цената на билета към сегашния миг ", сподели Милтенова.
Източник: manager.bg
КОМЕНТАРИ




