В последната актуализация на YouTube за Android се появиха два досадни бъга
В последната актуализация на приложението YouTube за Android се появиха два нови бъга, които провокират неодобрение измежду потребителите.
Първият се отнася до функционалността картина в картината (PiP), която сега не работи вярно. Когато поставите мини-плейъра от дясната страна на екрана, той изчезва от екрана, което го прави неуместен за потребление.
Вторият бъг е обвързван с възпроизвеждането на видео. Ако потребителят сложи на пауза видеоклипа, той може да бъде обновен единствено откакто го разгънете на цялостен екран. Тези проблеми не се следят във версията на приложението за iOS.
Много консуматори към този момент показаха недоволството си в Reddit и съдейки по броя на недоволствата, грешките са засегнали забележителен брой хора. Гугъл може да е сложил на пауза разпространяването на актуализацията, само че към момента няма публично удостоверение.
Някои консуматори, които са срещнали тези неточности, предлагат да деинсталирате проблематичната актуализация и да употребявате предходната версия на приложението, където всичко работи устойчиво.
Също, YouTube постоянно получава незначителни промени в интерфейса, които не се одобряват добре от потребителите, а някои даже са остро подложени на критика. Една от тези промени беше видяна в мобилното приложение на видео услугата – плъзгането от горната страна надолу в режим на цялостен екран към този момент не работи както преди, което сигурно още веднъж не се харесва на потребителите и провокира неспокойствие.
Потребителят на обществената мрежа X (Twitter) с псевдонима @thetymonbay е забелязал, че приложението YouTube на Android е трансформирало метода за излизане от режим на цялостен екран. Преди това можеше да се направи, като плъзнете пръста си по екрана от горната страна надолу. Този жест в този момент възпроизвежда идващия видеоклип. Изпълнението е сходно на метода, по който работи раздела Shorts, където късите видеоклипове непрестанно се превъртат.
Новата функционалност сега е в развой на тестване и наподобява е налична единствено за стеснен брой консуматори на YouTube за Android. Струва си да се означи, че не са видяни сходни промени в приложението YouTube за iOS. Жестът на плъзгане надолу за излизане от режим на цялостен екран е доста комфортен на таблетите и много хора в действителност го употребяват. Мнозина са съгласни, че би било по-добре той да бъде оставен и да употребявате бутона „ Напред “, с цел да пуснете идващото видео.