В поречието на река Вит след падналите дъждове се констатира

...
В поречието на река Вит след падналите дъждове се констатира
Коментари Харесай

Басейнова дирекция Дунавски район“ следи денонощно поречието на р. Вит и нивото на яз. Сопот заради валежите

В поречието на река Вит след падналите дъждове се установи доста повишение на речния отток. Река Вит е излязла от коритото си в кв. Полатен на гр. Тетевен. Заляла е улица и намиращ се до улицата жилищен парцел.

В момента реката се е отдръпнала, без да нанесе вреди. Десният приток на река Вит - река Калник, е излязла в долното си течение, преди вливане в река Вит, от село Български извор до местността „ Боаза “.

Язовир Сопот, намиращ се на реката, покачва равнището си, като за 3 часа се е качил с към 10 см. Основният изпускател е отворен и пропуща 2 куб. м. в секунда.

Още на 23 май, петък, Басейнова дирекция „ Дунавски регион “ – Плевен насочи предизвестие към кметовете на общини и кметства и регионални шефове за идни значителни превалявания.

Източник: 3e-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР