В понеделник, за първи път този сезон, Никс загубиха в

...

Колко щети нанасят Никс в тази следваща част може да диктува дневния ред на търговския срок

В понеделник, за първи път този сезон, Никс изгубиха в мач, който водеха, навлизайки в четвъртата четвърт, падайки до 19-1 в тази обстановка, откакто разреши на усъвършенстваната магия да открадне един в деня на MLK в градината.

Никс ​​със сигурност пропуснаха контузения пойнтгард Джейлън Брънсън в заключителните минути, защото евентуално първият гард на звездите отпадна във втория си следващ мач заради травма на прасеца.

Те ще се нуждаят от Брънсън скоро, с цел да се възползват от част от програмата, която най-сетне е в тяхна изгода.

Не бива да се подценява, че Никс са изиграли най-вече мачове на открито (те са с 12-12) и минимум домашен мачове (11-5) в НБА през 40 мача, до момента в който се приближават доникъде на 82 мача от постоянния сезон в сряда против Рокетс.

Загубата в понеделник даде началото на сектор, в който Никс ще се опитат да се заредят с малко домашно готвене: Дванадесет от идващите им 14 мача са в MSG — и един от двата гостуващи мача е против Нетс в Bar...