В почивните дни се спира преминаването на камиони над 12

...
В почивните дни се спира преминаването на камиони над 12
Коментари Харесай

Спират тировете през тунелите Топли дол и Правешки ханове през уикенда

В почивните дни се стопира прекосяването на камиони над 12 т в тунелите " Топли дол " и " Правешки ханове " на Автомагистрала " Хемус ", оповестяват от Пътната организация.

По този метод ще се обезпечи в двете посоки прекосяване на леките коли в тръбата, отворена на придвижване.

От АПИ прецизират, че задачата е да се увеличи сигурността на придвижване и да се обезпечи по-комфортно прекосяване през сектора.

В петък от 15 ч. до 20 ч. и в събота от 8 ч. до 16 ч. камионите, пътуващи в посока Варна, ще бъдат пренасочвани по обходен път. Те ще минават от п. в. " Витинска река " по път I-1 и II-17 и ще не престават по автомагистралата при п. в. " Ботевград ". След това ще придвижването на камионите ще бъде пренасочвано при п. в. " Правец " по път I-3, а връщането на автомагистралата ще е при п. в. " Осиковска Лакавица ".

В неделя от 12 ч. до 20 ч. тежкотоварните коли над 12 тона, пътуващи за София, ще бъдат пренасочвани по обходното трасе от п. в. " Осиковска Лакавица " по път I-3 и връщане на автомагистралата при п. в. " Правец ". След което прекосяването им ще бъде отклонявано от п. в. " Ботевград " и ще не престават по автомагистралата при п. в. " Витинска река ".

Възможно е да бъдат въвеждани и други ограничавания, осигуряващи безвредното прекосяване през сектора на Автомагистрала " Хемус ".
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР