В Пловдив бе отслужен тържествен молебен по повод 138 години

...
В Пловдив бе отслужен тържествен молебен по повод 138 години
Коментари Харесай

Митрополит Николай с тържествен молебен за Съединението СНИМКИ

В Пловдив бе отслужен церемониален молебен във връзка 138 години от Съединението на България и празника на града 6 септември. Литургията стартира от 10.00 часа в Катедралния храм „ Света Богородица.

Кметът на Пловдив Здравко Димитров и предшествениците му Иван Тотев и Славчо Атанасов участват на тържествената работа, която ще служи митрополит Николай. На нея участва и началникът на Съвместното командване на специфичните интервенции ген.-майор Явор Матеев.

Пред храма са и доста политици като водача на АБВ Румен Петков, депутати, общински съветници и други

Програмата за честването бе изменена в последния миг поради трагичните събития, породени от смъртоносните наводнения по Черноморието.

Няма да се състои концертът на Биг Бенд Пловдив, отбор Тракия, Теодосий Спасов, тържествената заря във връзка 138-та годишнина от Съединението на България и обичайния банкет на кмета.

Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР