Най-малките пациенти в "Пирогов" успяха да боядисат яйцата
В Пирогов едни от най-малките пациенти, въпреки и да не са вкъщи, ще спазят традицията и ще потопят яйцата в другите бои.
Деца, които за жалост ще са на болнично легло, на Великден, съумяха да боядисат яйчица тази заран. Първото яйце по традиция бе потопено в алена багра.
" В нашето семейство е доста значимо да предаваме тази традиция. Всяка година го вършим на драго сърце ", сподели бабата на едно от децата.
" Тази самодейност се провежда от клиниката по педиатрия. Традицията е доста значимо нещо, тъй като великденските празници са едни от най-светлите в България и заради тази причина, въпреки всичко, с цел да зарадваме децата - това е едно положително преживяване. Помагат им да се разсеят. То не е обвързвано по никакъв метод с повода, заради която са в болничното заведение. Предизвика усмивки у тях и остава хубави мемоари ", сподели шефът на " Пирогов " доктор Димитров.
След боядисването им яйцата се раздават на децата. Персоналът на болница ще боядисва настрана яйца за фамилиите си в домовете им.
Деца, които за жалост ще са на болнично легло, на Великден, съумяха да боядисат яйчица тази заран. Първото яйце по традиция бе потопено в алена багра.
" В нашето семейство е доста значимо да предаваме тази традиция. Всяка година го вършим на драго сърце ", сподели бабата на едно от децата.
" Тази самодейност се провежда от клиниката по педиатрия. Традицията е доста значимо нещо, тъй като великденските празници са едни от най-светлите в България и заради тази причина, въпреки всичко, с цел да зарадваме децата - това е едно положително преживяване. Помагат им да се разсеят. То не е обвързвано по никакъв метод с повода, заради която са в болничното заведение. Предизвика усмивки у тях и остава хубави мемоари ", сподели шефът на " Пирогов " доктор Димитров.
След боядисването им яйцата се раздават на децата. Персоналът на болница ще боядисва настрана яйца за фамилиите си в домовете им.
Източник: novinite.bg
КОМЕНТАРИ




