В периода от 21 до 23 април 2026 г. ще

...
В периода от 21 до 23 април 2026 г. ще
Коментари Харесай

Последни срещи от информационната кампания за директни плащания - в Силистра, Русе, Разград и София


В интервала от 21 до 23 април 2026 година ще се състоят последните срещи от националната осведомителна акция на Министерството на земеделието и храните, отдадена на директните заплащания за Кампания 2026. Те ще се проведат в регионалните градове - Силистра, Русе, Разград и София. Всички срещи са с начален час от 10:00 часа, оповестиха от от пресцентъра на Министерство на земеделието и храните.

На 21 април (вторник) ще се проведат осведомителните събития в Силистра и София. В Силистра срещата ще бъде в зала „ Дунав " на хотел „ Дръстър ", а София – тя ще се организира в Обучителния център на Националната работа за препоръки в земеделието (Института по почвознание, агротехнологии и отбрана на растенията „ Н. Пушкаров " ) намиращ се на ул. „ Банско шосе " №7.

На 22 април (сряда) осведомителните срещи не престават в град Русе - зала „ Свети Георги " в постройката на община Русе.

На 23 април (четвъртък) хазаин на последната от тазгодишната акция ще бъде Разград, а събитието ще се състои в конферентната зала на хотел „ Картоон ".

По време на срещите специалисти от Министерството на земеделието и храните показват изискванията за кандидатстване, както и промените в стандартите за поддържане на земята в положително земеделско и екологично положение (ДЗЕС), използвани от 2026 година

Присъстващите аграрни стопани ще имат опция да зададат въпроси и да получат на практика насоки за използването на условията. В събитията ще вземат участие и специалисти от Националната работа за препоръки в земеделието, Държавен фонд „ Земеделие " и Българската организация по сигурност на храните.

 

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР