В периода от 11 май до 20 юни 2026 г.

...
В периода от 11 май до 20 юни 2026 г.
Коментари Харесай

Две метростанции в София спират работа за повече от месец

В интервала от 11 май до 20 юни 2026 година придвижването навлаковете по линия 3 на софийското метро ще се реализира в сектора от метростанция „ Горна баня ” до метростанция „ Орлов мост ”. Временно няма да работят станциите „ Театрална ” и „ Хаджи Димитър ”.
Причината за ограничаването са планувани 40-дневни строително-монтажни действия в региона на шахта за отклоняване на линия 3 към кварталите „ Слатина ” и „ Младост ”.
За посочения интервал ще бъде въведена краткотрайна организация на придвижването в сектора сред метростанциите „ Орлов мост ” и „ Хаджи Димитър ”. Допълнителна информация за заместващ превоз ще бъде оповестена от Центъра за градска подвижност.
От „ Метрополитен ” ЕАД оповестяват още, че на 10 май (неделя) влаковете по всички линии на метрото ще се движат по делнично разписание, с цел да се обезпечи по-добро обслужване на пасажерите по отношение на провеждането на колоездачната конкуренция Джиро д’Италия.
 
Източник: duma.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР