В периода на изграждане на детската болница се ангажираме да

...
В периода на изграждане на детската болница се ангажираме да
Коментари Харесай

АМ „Струма“ ще бъде удължена с 600 метра, а ремонти на АМ „Тракия“ ще има през есента

„ В интервала на създаване на детската болница се ангажираме да изградим и приключим последната част на Софийския околовръстен път, тъй като той е народен обект и се извършва от Агенция „ Пътна инфраструктура “ /АПИ/. Наблюдава се закъснение от страна на Столична община. Вече повече от месец чакам те да подадат своите представители в междуведомствена работна група, която би трябвало в действен порядък да вземе съответни решения, само че имаме подготвеност. Очаквам техните представители да се включат. “

Това заяви министърът на районното развиване и благоустройството инж. Виолета Коритарова в ефира на „ NOVA “. За довеждане докрай на сектора, нужен за обезпечаване на транспортна връзка сред околовръстния път и бъдещата Национална детска болница , са нужни оптимистично две години – две години и половина при работа в положителни темпове.

Приоритетно ще бъде построена правата сред ул. „ Монтевидео “ и бул. „ Президент Линкълн “ , осведоми още тя. Регионалният министър увери, че всичко, което зависи от Министерство на регионалното развитие във връзка с Националната детска болница, се прави в законоопределените периоди и когато е допустимо вътрешните периоди за инспекция на документите се редуцират. На работна среща през днешния ден при премиера ще бъдат разисквани периодите по капиталовия развой , тъй като детската болница е значима за всички, акцентира тя.

До началото на летния сезон Автомагистрала „ Струма “ ще бъде удължена с 600 метра в региона на Симитли, с което ще бъде омекотен трафикът. Не се плануват действия по Автомагистрала „ Тракия “ преди есента, за когато е плануван ремонт на аутобана в областите Ямбол и Сливен, където асфалтовата настилка е в неприятно положение.

От март тази година при предходното държавно управление след обилни индексации е възобновена работата по Автомагистрала „ Хемус “ . Необходимо е време, с цел да стартира същинското строителтство, защото три години не са осъществявани действия, сподели още министър Коритарова. Ремонтите по тунелите „ Топли дол “ и „ Правешки ханове “ ще приключат преди дейния летен сезон, с цел да може да се пътува без напрежение.

Анализите демонстрират, че при ремонта на Дунав мост при Русе , който ще продължи към 2 години, не се чака да се задълбочат проблемите с прекосяването по него.
Държавата може да загуби средства поради възлагането на контракт по инхаус , подписан от предходното държавно управление сред министерството и „ Националния център за териториално развиване “ ЕАД.

„ Има риск средствата да не бъдат възобновени по Механизва за възобновяване и резистентност, а да останат за сметка на бюджета на Министерство на регионалното развитие. Затова изпратих отчета от вътрешния одит на АДФИ “, изясни инж. Коритарова.

Мистерията към гибелта на Христо Ботев: Геройството и неразкритите истини

Източник: iskra.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР