В първи двубой от 21-ия кръг на Ла Лига Осасуна

...

Осасуна излъга Леванте с голове в края на мача

В първи дуел от 21-ия кръг на Ла Лига Осасуна победи Леванте с 2:0. Головете за триумфа на домакините пристигнаха в края на дуела като точни бяха Рубен Гарсия от дузпа, както и Перес.

След нулево първо полувреме двата отбора трябваше да дефинират спечелилия през втората част. Всичко най-интересно се случи в последните минути на срещата.

След консултация с ВАР съдията отсъди дузпа в интерес на домакините, която Рубен Гарсия трансформира в гол, а това се случи в 81-ата минута на дуела. Само две по-късно след отлична офанзива и пас отдясно Перес засече топката във вратата на противника, с цел да фиксира крайния резултат.

След този триумф Осасуна е на 10-ото място с 28 точки, а Леванте е 13-ти с 2 по-малко.