В първата си голяма реч като кандидат на демократите за

...
В първата си голяма реч като кандидат на демократите за
Коментари Харесай

Харис обеща да се справи с разходите за живота, да построи нови жилища и да намали данъците

В първата си огромна тирада като претендент на демократите за президент в град Роли в Северна Каролина, отдадена на стопанската система, вицепрезидентката на Съединени американски щати Камала Харис очерта предложенията си, които възнамерява да осъществя, в случай че завоюва Белия дом, съобщи Ройтерс.

Предложенията включват понижаване на налозите за множеството американци, възбрана на изкуственото завишаване на цените от страна на търговците на хранителни артикули и създаване на повече налични за всички жилища като част от нейната " стопанска система на опциите ", в случай че стане президент.

Харис се ангажира да вкара нов данъчен заем в размер на 6000 $ за фамилиите с бебета, да понижи налозите за фамилиите с деца и да намали разноските за медикаменти, отпускани по лекарско наставление.

Вицепрезидентката на Съединени американски щати прикани също по този начин за създаване на 3 милиона нови жилища в границите на четири години и данъчно стимулиране за строителите, които строят домове за купувачи, ставащи притежатели за първи път.

Харис съобщи пред поддръжниците си в Северна Каролина - щат, който тя се надява да завоюва на изборите на 5 ноември, че стопанската система на Съединени американски щати е мощна, само че цените към момента са прекомерно високи. Тя даде обещание, че ще се концентрира върху междинната класа, в случай че бъде определена за президент.

" Заедно ще изградим това, което аз назовавам стопанска система на опциите ", сподели Харис. " Изграждането на междинната класа ще бъде определяща цел
на президентството ми, тъй като съм твърдо уверена, че когато междинната класа е мощна - и Америка е мощна ", акцентира тя.

Програмата на Харис може да срещне опозиция както от страна на корпорациите, по този начин и от Конгреса на Съединени американски щати, които отхвърлиха сходни оферти, когато те бяха направени от президента Джо Байдън.

Харис, която съобщи, че ще разкрие повече детайлности за икономическите си проекти през идващите седмици, се стреми да сътвори контрастност с съперника си, републиканеца Доналд Тръмп, по отношение на необятен кръг от стопански полезности и по-специално във връзка с митата и налозите.

Бившият президент Тръмп предложи нови повсеместни мита върху вноса - концепция, която Харис отхвърля.

" Той желае да наложи нещо, което на процедура е народен налог върху продажбите на ежедневни артикули и артикули от първа нужда, които внасяме от други страни ", съобщи Харис. " Това ще съсипе американците ", добави тя.

" Това ще значи по-високи цени за съвсем всяка от ежедневните ви потребности: Данък " Тръмп " върху бензина. Данък " Тръмп " върху храната. Данък " Тръмп " върху облеклото. Данък " Тръмп " върху медикаментите, които се продават без рецепта ", уточни вицепрезидентката на Съединени американски щати.

Републиканците упрекват Байдън и Харис, че управляват стопанска система, в която цените са се повишили, като хвърлят виновността за покачващата се инфлация върху тяхната политика, отбелязва Ройтерс.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР