В първа среща от 10-ия кръг на румънското първенство Университатя

...

Антони Иванов и Университатя на точка от върха в Румъния

В първа среща от 10-ия кръг на румънското състезание Университатя (Крайова) победи с 3:2 като посетител Газ Метан и се приближи единствено на точка от лидера в класирането ЧФР Клуж. Антони Иванов беше титуляр за " студентите " и игра до 68-ата минута, когато отстъпи мястото си на Александру Матеу. Бившият халф на Левски Нелуц Рошу вкара втория гол за Газ Метан след центриране от корнер и удар с глава, а Серджиу Буш, който е голмайстор на отбора, не беше в групата за дуела.

Преди седмица Университатя претърпя разочароващо проваляне с 0;1 в дербито с ФКСБ, само че тимът бързо си стъпи на краката. Още в 6-ата минута Луис Ниту откри резултата, само че в 41-ата Николау Думитру изравни. Гостите незабавно си върнаха задатъка с попадение на Богдан Ватайелу, а в 58-ата минута Александру Чикалдау вкара трети гол със мощен удар отвън границата на наказателното поле. В 88-ата минута влезлият от пейката Рошу оформи крайния резултат.

Университатя има 19 точки, а незабавно след отбора на Антони Иванов са Виторул (Констанца) и Газ Метан с по 18.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Лига 1 10 кръг, петък 20 септември  Газ Метан Медиаш 2:3краен резулат  Университатя Крайова