В отсъствието на редица основни футболисти "Локомотив" (Мездра) загуби с

...

Локомотив /Мездра/ загуби у дома с 1:2 от Спартак /Плевен/ в нервен мач с 2 дузпи и дузина картони /снимки/

В отсъствието на редица съществени футболисти "Локомотив " (Мездра) загуби с 1:2 вкъщи от "Спартак " (Плевен) в среща от седмия кръг на шампионата в Северозападната Трета лига. За плевенчани, които през предишния сезон се състезаваха във Втора професионална лига, а от началото на тази акция към момента не познават усета на провалянето, това бе четвърта победа, а локомотивци записаха трета загуба, две от които на личен терен. Двубоят беше белязан от остри конфликти сред играчите на двата тима, като основният рефер Николай Малджански от Монтана сподели 1 червен и 12 жълти картона (9 на домакините и 4 на гостите).
Първата противоречива обстановка в мача пристигна в 31-ата мин., когато попадение на централния бранител на синьо-белите Иво Върбанов беше анулирано, защото реферът реши, че бранителят е играл с ръка в офанзива.
Пет минути по-късно гостите поведоха в резултата с гол на капитана Ивайло Раденцов от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Генади Петров.
В заключителните секунди на първото полувреме нападателят на „ гладиаторите “ Ивайло Иванов посегна и удари с глава вратаря на домакините Кристиян Дяков, само че вместо да му уточни пътя към съблекалнята, след консултация с помощник рефера от далечната страна на терена, Малджански взе „ соломоново решение “ и подвигна жълти картони и на двамата забъркани в обстановката.
През втората част домакините потеглиха по-смело в офанзива и на два пъти Лионел Матадос можеше да възвърне равенството - при първото състояние стражът на гостите Борислав Начев съумя да избие неговия диагонален удар в корнер, а при второто бързоногото крило стреля в напречната греда.
В 66-ата мин. „ червено-черните “ се върнаха в мача, откакто капитанът Браиан Стоянов бе прецизен от дузпа, отсъдена за нарушаване в пеналта против Петър Димитров.
11 минути по-късно обаче някогашният полузащитник на "Локомотив " (София) Иво Иванов засече с глава центриране от корнер на Реденцов и донесе трите точки за Спартак - 1:2.
Домакините доиграха срещата в понижен състав, откакто 78-ата мин. Пепи Димитров беше украсен в алено за удар с лакът против неприятелски играч. В самото начало на дуела пък левият халф-бек на червено-черните Давид Стоянов получи травма и най-вероятно също ще пропусне идващия мач.
"Локомотив " (Мездра) игра в състав Кристиян Дяков, Мартин Михайлов, Генади Петров, Давид Стоянов (25 мин. Николай Генов), Васислав Димитров, Антонио Абаджиев (81 мин. Владимир Найденов), Гроздан Илиев, Браиан Стоянов (кап.), Милен Василев, Лионел Матадос и Петър Димитров.
В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Ботев II (Враца) - Първа атомна (Козлодуй) 2:1, Янтра (Полски Тръмбеш) - Севлиево 2:1, Вихър (Славяново) - Етър ВТ II (Велико Търново) 2:0, ОФК Павликени - Левски 2020 (Лом) 0:2, Дреновец - ОФК Левски 2007 (Левски) 2:2 и Партизан (Червен бряг) - ОФК Академик (Свищов) 3:1. Двубоите Локомотив 1927 (Дряново) - ОФК Бдин 1923 (Видин) и Пещера (Галата) - ОФК Трявна бяха отсрочени.
В идващия кръг "Локомотив " (Мездра) гостува на досегашния водач в таблицата "Севлиево ". Двубоят е на 27 септември, неделя, от 17:00 часа.
Източник: bulnews.bg