В оспорвана и драматична среща Нефтохимик 2010 спечели гостуването си

...

Нефтохимик измъкна дербито от ЦСКА в София

В оспорвана и трагична среща Нефтохимик 2010 завоюва гостуването си на ЦСКА с 3:2 (25:16, 26:24, 30:32, 22:25, 15:10). Това бе финален мач от 17-ия кръг на Суперлигата.

ЦСКА още веднъж стартира с изменен състав. Заради контузените играчи в лагера на " армейците ", Христо Цветанов за следващ път този сезон бе посрещач, а Пламен Шекерджиев – диагонал. Съвсем разумно началният удар на Нефтохимик бе насочван главно към Цветнов за да се разбие посрещането на домакините.

Гостите взеха изрично първата част. Втората беше надалеч по-оспорвана. Александър Попов направи две промени в отбора си. На мястото на Владимир Станков се появи Стефан Стоянов, а Яни Георгиев размени Христо Цветанов.

В края Нефтохимик имаше задатък от две точки, само че ЦСКА изравни за 24:24. Последва сервис на " алените ", който бе отсъден в навън, което провокира гнева на феновете в залата. Грешка на мрежата за домакините донесе нужната точка, с която бургазлии удвоиха.

В третия гейм Валентин Братоев се контузи и бе сменен от Андрей Николов. Тази част предложи много оспорвани моменти, изключително в края. ЦСКА не разреши срещата да завърши. " Червените " избавиха няколко мачбола преди да създадат обсада за 32:30, с което понижиха.

Треньорът на Нефтохимик Найден Найденов потърси смяна. Денис Карягин и Петър Христов се появиха на полето за сметка на Андрей Николов и Жани Желязков. В четвъртия гейм " армейците " имаха задатък от 6 точки при първото техническо спиране. Гостите обаче наваксаха изоставането си при 12:12. В края ЦСКА дръпна с 3 точки при 23:20, а Валентин Братоев се завърна в игра. " Армейците " завоюваха частта и пратиха мача в тайбрек.

Гостите поведоха с 7:1 в решителния гейм и задържаха задатъка си.

ЦСКА: Пламен Шекерджиев, Христо Цветанов, Красимир Гайдарски, Ивайло Стефанов, Тодор Костов, Владимир Станков и Мартин Божилов – либеро;

Треньор: Александър Попов;

Нефтохимик 2010: Георги Братоев, Илия Петков, Валентин Братоев, Жани Желязков, Георги Петров, Николай Къртев и Теодор Салпаров – либеро;

Треньор: Найден Найденов