В оригинален вид е възстановен фонтанът, който се намира в

...
В оригинален вид е възстановен фонтанът, който се намира в
Коментари Харесай

Възстановиха фонтана в градина „Буката“ в София

В автентичен тип е възобновен фонтанът, който се намира в центъра на градина " Буката ", ситуирана покрай " Баня Мадара " в София, оповестиха от пресцентъра на Столичната община. Дейностите са предоставени и финансирани от общината.

Всички съставни детайли на фигурата са направени отначало от месинг в истинския им тип, написа в известието. Възстановяването е осъществено под контрола на реставратори от Регионалния исторически музей в столицата. Старата фигура е била от чугун, само че е корозирала мощно и по тази причина е направена напълно нова. Монтирането ѝ в градината е осъществено преди коледните празници.

Фонтанът в градина " Буката " е бил един от присъщите градски фонтани, в жанр сецесион, които са сложени в столицата при започване на предишния век. Такива са били фонтаните в Градската градина, Розариума - през днешния ден Борисовата градина и на площад " Славейков ", където екипите на дирекция " Аварийна помощ и предварителна защита " на Столичната община почистиха главно в средата на месеца, преди слагането на коледната декорация.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР