Как ще бъдат спрени джиповете към Седемте рилски езера това лято?
В Община Сапарева баня ще се организира значима среща, на която ще се разиска контрола по възбраната за придвижване на джипове и АТВ-та по единствения път към Седемте рилски езера. На нея ще участват представители на няколко институции, съобщи кметът на курортния град Калин Гелев пред „ БНР “.
Очаква се в полемиката да се включат Регионалната дирекция по горите , Областната дирекция на полицията, ДАИ и Национален парк „ Рила “.
През последните години контролът върху незаконния транспорт на туристи бе засилен и в резултат на това нарушаванията понижиха . Преди две години въпреки всичко се стигна до противен случай, след като джип прегази крайници на служител на реда, изпратен на терена по реализиране на контрола. Според Калин Гелев е доста значимо заповедта да се пусне превантивно .
Издадена е нова заповед за възбрана износа на инсулини




