В новия епизод на Nova Lab ГРИЖА, водещата Даниела Пехливанова

...
В новия епизод на Nova Lab ГРИЖА, водещата Даниела Пехливанова
Коментари Харесай

Край на съсипаните вежди: Еволюцията на перманентния грим с Мила Салова

В новия епизод на Nova Lab ГРИЖА, водещата Даниела Пехливанова ни среща с един от най-хубавите Гранд мастъри по микроблейдинг у нас, с над 7 години опит в перманентния грим. Мила носи отговорите на въпроса, който хиляди дами си задават:

Има ли избавление от старите, зелени перманентни вежди!

Какво да вършим с това, което остава от хубостта ни след времето. А точно – с перманентния грим от друга ера, който е минал през трансформация, която никой не е желал: позеленял е, посинял или просто е на място, където към този момент не принадлежи.

„ Ако имате перманентни вежди от преди 5-10 години, е допустимо те да са станали зелени, сини или всевъзможен цвят на дъгата. “

С този съвсем закачлив, само че мъчително действителен въпрос стартира диалогът. Отговорът на Мила е безапелационен, само че не банален:

„ Може да се поправя всичко. Истината обаче е, че... имат в тях мощен пигмент, както се правеха затворническите татуировки и е доста мъчно, до момента в който се получи. “

 Мила Салова
Nova Lab

Именно тези остарели, татуировъчни пигменти са казуса. Нанесени преди 20 години с концепцията да са „ за цялостен живот “, през днешния ден те са вкопчена синя или зеленикава сянка, която отхвърля да си отиде.

Процесът на премахването им е поход, а не процедура – муден, пореден и изискващ желязна дисциплинираност от клиента.

 Мила Салова
Nova Lab

Философията на хубостта е радикално друга.

Тогава се търсеше безкрайност и изясненост на линията, даже тя да наподобява нарисувана. Днес абсолютният приоритет е естествеността и възобновяване на персоналната анатомия. Това, което беше знак на качество – „ веждите ми не мръднаха 20 години “ – през днешния ден е червен байрак ”.

„ Това днешно време към този момент се пояснява като неприятно направена работа, тъй като е нещо остаряло. “

За Мила сполучливата работа не е тази, която се вижда, а тъкмо противоположното. Целта е да се върне клиентът към неговата естествена, „ детска “ форма на веждата, като се имитира всеки косъм. Това постоянно значи да се вземе сложното решение да се откаже на клиент, в случай че неговите стремежи са несъвместими с тази естествена анатомия.

Въпросът в последна сметка не е единствено механически.

Става дума за върнато самочувствие и отнети ограничавания. Мила споделя трогателна история за клиентка, която от години отказвала на сина си да се качат дружно на надуваема играчка в морето, тъй като се страхувала, че гримът ѝ ще се измие и ще остане без вежди.

„ Тя отказвала толкоз значими неща поради някакъв проблем, който е вътре в нея... след микроблейдинга... сподели, ‘тая година ще отида с него да ме блъскат вълните’. И се разплака. “

Една добра процедура, споделя Мила, не те прави по-красива за другите. Тя те освобождава от себе си. От утринния стрес пред огледалото, от страха да не излезеш с мокра глава, от възприятието, че нещо липсва. Тя ти връща времето и спокойствието да бъдеш майка, жена, човек – без скрупули и комплекси, оставени от модата на предишното.

И до момента в който лазерите постепенно разчистват пътя, новата философия към този момент е ясна: хубостта през днешния ден не е в това да бъдеш съвършено неподвижен. Тя е в това да се чувстваш свободен в личната си кожа, даже в случай че тя носи белези от времето.

Абонирай се за . Твоят персонален диалог стартира тук.

Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР