Тръмп: Иран иска да отворим Ормузкия проток, за да печели по 500 млн.долара на ден
В нов пост в обществената си мрежа Truth Social американският президент предизвести, че в случай че бъде вдигната блокадата от тяхна страна на Ормузкия пролив няма да има спокойно съглашение. Причина за изявлението става гледище от Техеран Съединени американски щати да спрат блокирането на иранските пристанища, с цел да изпратят делегацията си за договаряния в Исламабад.
" Иран не желае Ормузкия пролив да е затворен. Иран желае да е отворен, с цел да може да печели по 500 милиона $ дневно (които те губят, когато е затворен). Те споделят, че го желаят затворен единствено тъй като аз тотално съм го блокирал. При мен идваха хора да ми кажат Господине, Иран желае незабавно да бъде отворен протокът. Но в случай че аз направя това в никакъв случай няма да има договорка с Иран, в случай че не взривя останалата им страна, в това число техните водачи “, написа.
Към този миг няма изясненост дали преговорният развой ще продължи и по кое време. Но Съединени американски щати удължиха примирието до постигането на дефинитивно съглашение с Иран.
" Иран не желае Ормузкия пролив да е затворен. Иран желае да е отворен, с цел да може да печели по 500 милиона $ дневно (които те губят, когато е затворен). Те споделят, че го желаят затворен единствено тъй като аз тотално съм го блокирал. При мен идваха хора да ми кажат Господине, Иран желае незабавно да бъде отворен протокът. Но в случай че аз направя това в никакъв случай няма да има договорка с Иран, в случай че не взривя останалата им страна, в това число техните водачи “, написа.
Към този миг няма изясненост дали преговорният развой ще продължи и по кое време. Но Съединени американски щати удължиха примирието до постигането на дефинитивно съглашение с Иран.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




