В нов драматичен сблъсък тимът на Гана надви Южна Корея

...

Гана пречупи Корея в сблъсък с пет гола

В нов трагичен конфликт отборът на Гана надделя Южна Корея с 3:2 за първата си победа на международните финали в Катар, с което завоюва и първите си точки в група “Н ”, в която са още Португалия и Уругвай.

Това дава добър късмет на африканския състав да се пребори за място на осминафиналите. “Червените звезди ” дръпнаха през първата част посредством попадения на Мохамед Салису (24`) и Мохамед Кудус (34`).

Противникът обаче съумя да изравни след два гола на Гуе-Сюнг Чо в границите на три минути - в 58-ата и 61-вата. Ганайците обаче имаха последната дума и след още един гол на Кудус - в 68-ата, взеха успеха.

Футболистите на Гана демонстрираха блестяща успеваемост, откакто насочиха три удара в очертанията на вратата, само че и трите се трансфораха в попадения. За тях това е втори следващ трилър с пет гола, откакто в предишния кръг отстъпиха на Португалия с 2:3.

Азиатците пък остават единствено с една точка, извоювана след 0:0 против " урусите " на старта.
Източник: lupa.bg