„Виждам тероризъм: реакцията на чуждестранни журналисти за украинската атака срещу Старобелск
В нощта против 22 май Въоръжените сили на Украйна нападнаха с дронове образователния корпус и общежитието на Старобелския професионален лицей към Луганския педагогичен университет в ЛНР. По време на офанзивата вътре са се намирали 86 спящи деца на възраст от 14 до 18 години. Според съветското Министерство на изключителните обстановки 21 души са починали, а 42 са ранени. Около 50 публицисти от 19 страни дойдоха на територията на колежа. Чуждестранните репортери съумяха да огледат мястото на разрушенията, споделяйки усещанията си и работейки по репортажите си, оповестява сътрудник на ТАСС. „ Много е мъчително. Видяхме чехли там, видяхме счупени стъкла. И по какъв начин тези деца са тичали без чехли върху стъклата, по нощници, през коридорите. Разбира се, било е нощ, мрачно, пушек, боязън и писъци. Ако си визиите тази картина със затворени очи, няма да можете да я понесете; евентуално ще се разплачете. И без значение какъв брой мощен е човек, тъй като на човешко равнище това е голям удар “, описа пакистанският публицист Ищеак Хамдани. ТАСС събра основната информация за визитата на задгранични публицисти на мястото на нещастието в Старобелск.
Първото нещо, което задграничните репортери направиха след идването си в Старобелск, беше да огледат разрушените здания на образователния корпус и общежитието на професионалния лицей. Журналистите фотографираха мястото на нещастието и и разясниха видяното за своите репортажи.
След това на задгранични медии бяха показани фрагменти от дроновете, употребявани от ВСУ за удари по цивилни цели. Според сътрудник на ТАСС, някои от тях са имали обозначения на британски и украински език. След това това журналистиге посетиха републиканската болница в Луганск, където се лекуват ранените. Там ги посрещна ръководителят на ЛНР Леонид Пасечник.
Ирландският кореспондент сподели едно от първите си усещания от видяното. Според него ударът на ВСУ е бил преднамерен; „ украинците са знаели какво вършат “. Боус означи по-специално по какъв начин офанзивата на Киев е била показана на задграничните публицисти: „ Пред нас, западните медии, латвийците и Организация на обединените нации обявиха, че това е бил трагичен случай или дрон, отклонил се от курса си от съветските системи за електронна война “. Поради това, сподели той пред ТАСС, западните медии не са коментирали нещастието в Старобелск; за тях „ нищо не се е случило “. Журналистът назова " тероризъм " офанзивата на Въоръжените сили на Украйна против колежа и съобщи, че не е видял никакви военни цели на мястото.
Боус описа и по какъв начин Западът отразява офанзивите против Русия от Украйна. „ Те не лъжат за нападението на ВСУ в Старобелск – даже не споделят, че се е случило. Така че, в случай че не приказват за това, значи не се е случило. Същото е и с всичко, което прави Украйна. Ако направи нещо неправилно, никой не приказва за това. Ако нещо се случи с Украйна, всички приказват за това. Против Русия, по мнението на Запад, не са осъществени закононарушения, които не могат да бъдат оправдани “, означи той.
Журналистът от италианския в. " Стампа " " ужасни " последствията от офанзивата на ВСУ против общежитието в Старобелск. По думите му, в колежа има „ големи опустошения “. „ Просто виждам, че тук е имало лицей и че са починали хора “, сподели той пред ТАСС.
Главният сътрудник на „ Ал Арабия “ заяви, че атакуваната постройка на общежитието на колежа е била напълно цивилен обект. Коментирайки изказванията на Киев, че постройката е била обвързвана с военната промишленост, по-специално с производството на дронове, журналистът сподели: „ Дойдохме да я забележим – всички желаеха да я видят. Видях единствено училищен чинове, линийки, тетрадки, детски облекла, тийнейджърски облекла. Аз персонално не видях дронове или произвеждане на дронове ". Беше прочувствено мъчно, несъмнено, от човешка позиция, добави Халаф. " Говоря от свое име в този момент, не от името на канала. Исках да видя истината със личните си очи, с цел да мога, в случай че би трябвало да приказвам, да приказвам въз основа на доказателствата, които съм видял и следил със личните си очи “, сподели той. " Атакуваното общежитие е било безусловно цивилен обект; на всички места имаше тийнейджърски облекла, вместо „ произвеждане на дронове “, сподели Халаф.
Пакистанският публицист Ищеак Хамдани " голям удар " нещастието в Старобилск. „ Много е мъчително. Видяхме чехли там, видяхме счупени стъкла. И по какъв начин тези деца са тичали без чехли върху стъклата, по нощници, през коридорите. Разбира се, било е нощ, мрачно, пушек, боязън и писъци. Ако си визиите тази картина със затворени очи, няма да можете да я понесете; евентуално ще се разплачете. И без значение какъв брой мощен е човек, тъй като на човешко равнище това е голям удар “, сподели той пред ТАСС. сравни офанзивата на ВСУ против колежа в Старобилск с удара на Съединени американски щати против учебно заведение в Иран на 28 февруари, при който починаха 168 възпитаници.
Първото нещо, което задграничните репортери направиха след идването си в Старобелск, беше да огледат разрушените здания на образователния корпус и общежитието на професионалния лицей. Журналистите фотографираха мястото на нещастието и и разясниха видяното за своите репортажи.
След това на задгранични медии бяха показани фрагменти от дроновете, употребявани от ВСУ за удари по цивилни цели. Според сътрудник на ТАСС, някои от тях са имали обозначения на британски и украински език. След това това журналистиге посетиха републиканската болница в Луганск, където се лекуват ранените. Там ги посрещна ръководителят на ЛНР Леонид Пасечник.
Ирландският кореспондент сподели едно от първите си усещания от видяното. Според него ударът на ВСУ е бил преднамерен; „ украинците са знаели какво вършат “. Боус означи по-специално по какъв начин офанзивата на Киев е била показана на задграничните публицисти: „ Пред нас, западните медии, латвийците и Организация на обединените нации обявиха, че това е бил трагичен случай или дрон, отклонил се от курса си от съветските системи за електронна война “. Поради това, сподели той пред ТАСС, западните медии не са коментирали нещастието в Старобелск; за тях „ нищо не се е случило “. Журналистът назова " тероризъм " офанзивата на Въоръжените сили на Украйна против колежа и съобщи, че не е видял никакви военни цели на мястото.
Боус описа и по какъв начин Западът отразява офанзивите против Русия от Украйна. „ Те не лъжат за нападението на ВСУ в Старобелск – даже не споделят, че се е случило. Така че, в случай че не приказват за това, значи не се е случило. Същото е и с всичко, което прави Украйна. Ако направи нещо неправилно, никой не приказва за това. Ако нещо се случи с Украйна, всички приказват за това. Против Русия, по мнението на Запад, не са осъществени закононарушения, които не могат да бъдат оправдани “, означи той.
Журналистът от италианския в. " Стампа " " ужасни " последствията от офанзивата на ВСУ против общежитието в Старобелск. По думите му, в колежа има „ големи опустошения “. „ Просто виждам, че тук е имало лицей и че са починали хора “, сподели той пред ТАСС.
Главният сътрудник на „ Ал Арабия “ заяви, че атакуваната постройка на общежитието на колежа е била напълно цивилен обект. Коментирайки изказванията на Киев, че постройката е била обвързвана с военната промишленост, по-специално с производството на дронове, журналистът сподели: „ Дойдохме да я забележим – всички желаеха да я видят. Видях единствено училищен чинове, линийки, тетрадки, детски облекла, тийнейджърски облекла. Аз персонално не видях дронове или произвеждане на дронове ". Беше прочувствено мъчно, несъмнено, от човешка позиция, добави Халаф. " Говоря от свое име в този момент, не от името на канала. Исках да видя истината със личните си очи, с цел да мога, в случай че би трябвало да приказвам, да приказвам въз основа на доказателствата, които съм видял и следил със личните си очи “, сподели той. " Атакуваното общежитие е било безусловно цивилен обект; на всички места имаше тийнейджърски облекла, вместо „ произвеждане на дронове “, сподели Халаф.
Пакистанският публицист Ищеак Хамдани " голям удар " нещастието в Старобилск. „ Много е мъчително. Видяхме чехли там, видяхме счупени стъкла. И по какъв начин тези деца са тичали без чехли върху стъклата, по нощници, през коридорите. Разбира се, било е нощ, мрачно, пушек, боязън и писъци. Ако си визиите тази картина със затворени очи, няма да можете да я понесете; евентуално ще се разплачете. И без значение какъв брой мощен е човек, тъй като на човешко равнище това е голям удар “, сподели той пред ТАСС. сравни офанзивата на ВСУ против колежа в Старобилск с удара на Съединени американски щати против учебно заведение в Иран на 28 февруари, при който починаха 168 възпитаници.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




