Мъри Стоилов се бунтува срещу новия ред в „Гьозтепе“
В недружелюбност е изпаднал Мъри Стоилов от турския си тим „ Гьозтепе “ и по всяка възможност в най-скоро време ще се стигне до разлъка. Шефовете на клуба от Измир не са по никакъв начин удовлетворени от представянето на тима на Мъри през този сезон и даже към този момент му пратиха нов шеф – бразилецът Боливар Силевра, който ще върти прехвърлянията. Това пък разгневило нашенският експерт и той към този момент интензивно се оглежда за нов тим.
Критиките към Мъри са, че е можело да се оправи и по-добре през миналия сезон. Въпреки че беше дилетант в турския хайлайф, „ Гьозтепе ” потегли добре и имаше шансове да се класира или за Лига Европа, или в Лигата на конференциите. Само че тимът на Мъри отпадна в полуфинала за Купата на Турция, а около това се срина и на осмо място в шампионата след продължителна серия без победа.
Президентът на „ Гьозтепе ” Расмус Анкерсен направи разбор на сезона, само че не загатна нито един път името на Стоилов. Той похвали тима, че въпреки всичко се е справил добре в мачовете си като хазаин, само че и го подлага на критика за това, че е спечелил единствено една победа на открито.
Положението на Мъри се утежни след последния мач на „ Гьозтепе ” като посетител на 13-ия в класирането „ Ризеспор ”, в който тимът от Измир падна с 3:6 и дефинитивно изгуби шансове за присъединяване в шампионатите на УЕФА. Шестте получени гола напълно изнервили началниците, които съгласно медиите и по-рано през сезона са имали желание да сменят Стоилов с турския треньор Айкут Коджаман.
Съдбата на Мъри, който получава 55 000 $ месечна заплата в „ Гьозтепе ”, ще бъде решена напълно скоро. На първо време притежателите на клуба от „ Спорт Репъблик ”, пратиха в тима нов шеф във връзка с прехвърлянията. Това е 29-годишният бразилец Боливар Силвера, който става основен скаут и ще дава отговор за продаването и привличането на футболисти. Досега той е работил в британския „ Саутхемптън ”, който също е клуб на „ Спорт Репъблик ” – компанията на сърбина Драган Шолак, който преди време водеше договаряния да купи „ Левски ” и оттова се срещна с Мъри Стоилов.
Първите искри сред хасковлията и Силвера към този момент припламнали във връзка ориста на футболиста Жуан Сантош да Силва. Бразилецът, който е в тима чартърен от „ Саутхемптън ”, през този сезон вкара седем гола. Хасковлията упорствал да остане и за идващия сезон, до момента в който новият основен скаут желал да го връща назад в британския тим, който изпадна от Висшата лига. Спорове зародили и за други играчи. Новата обстановка била такава, че Мъри единствено ще споделя за какви постове му трябват нови попълнения, а Боливар Силвера щял да ги избира. Това пък никак не се харесвало на Стоилов, който желал самичък да коли и беси в „ Гьозтепе ”.
Близки до Мъри настояват, че нашият към този момент се оглежда за възможен нов тим поради изгледите за разлъка с „ Гьозтепе ”. Вероятността да го хареса различен клуб от турския хайлайф е прекомерно огромна, тъй като през този сезон Стоилов въпреки всичко направи име на добър треньор там.
Автор: Уикенд




