В неделя вечерта имаше тежка катастрофа с петима ранени в

...
В неделя вечерта имаше тежка катастрофа с петима ранени в
Коментари Харесай

Опасен дрифт ли е причината за тежката катастрофа в Горна Оряховица?

В неделя вечерта имаше тежка злополука с петима ранени в Горна Оряховица. Двама от тях са в тежко положение с заплаха за живота. След злополуката на място ще бъдат поставени повдигнати пешеходни пътеки. Предполагаше се, че рисков дрифт ли е повода за тежкия конфликт, осведоми Нова телевизия.

Двама от потърпевшите към този момент са без заплаха за живота. Те към момента са в реанимация и следва да им бъдат осъществени интервенции. Участъкът е извънредно претрупан. Има въведено ограничаване за придвижване с не повече от 50 км/ч.

„ Образувано е досъдебно произвеждане, посредством което ще се открият аргументите и механизмът на осъщественото пътно произшествие. Ще бъдат назначени автотехнически експертизи, които ще дадат повече яснота”, сподели Галин Георгиев от Пътна полиция.

Той изясни, че в КАТ се води непрекъсната статистика за нарушавания, свързани с дрифтове. „ От началото на годината до този миг са формирани 5 акта за сходни нарушавания. И продължаваме да работим с нарушителите. Знаем местата, където се правят такива дрифтове. Отреагираме на сигналите на гражданите”, сподели още Георгиев.

Заместник-кметът на Горна Оряховица изясни, че общината ще построи шест повдигнати пътни пътеки. Те ще са факт до края на годината. Две от тях бъдат построени от АПИ, със съдействието на общината.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР