Дъжд ще вали днес на редица места в страната
В неделя ще остане облачно, в ниските региони с намалена видимост. В хода на деня облаците ще се раздерат, само че единствено в Югозападна България. Валежи ще има в Източна България и най-много в крайморските области. Отново там и вятърът ще остане със мощни пориви от север. Дневните температури – без особена смяна, в топлите часове в интервала 5-10 градуса, до 12 в Южна България.
Последните настоящи прогнози обрисуват относително умерено и изсъхнало време през втората седмица на декември. Сутрините – мъгливи и студени, следобедите – с разкъсвания на облачността и слънчеви шпации. Изгледи за дъжд има на 10 и на 12 декември в Източна България.Ще остане преобладаващо хладно - температурите заран - сред 3 и 8 градуса, следобяд - от 7 до към 12-13. В обособени точки на страната в средата на седмицата термометрите ще отбележат към 15 градуса. Усещането за мраз ще е по-силно в регионите, затиснати от продължителни мъгли, добавя Нова те.
Ранните прогнози позволяват идната по-съществена валежна конюнктура към 20 декември. С по-голяма възможност преваляванията ще са от дъжд в ниската част на страната и сняг в планините на Западна България.




