В неделя Русия каза, че два американски самолета бомбардировачи са

...
В неделя Русия каза, че два американски самолета бомбардировачи са
Коментари Харесай

Русия твърди, че е прихванала американски самолети бомбардировачи, които „приближават“ нейната граница в Арктика

В неделя Русия сподели, че два американски самолета бомбардировачи са се доближили до нейната граница в Арктика и че е вдигнала изтребители, с цел да ги накара да се отклонят. По-рано Москва упрекна Съединените щати, че правят разследващи полети с дронове над неутрални води в Черно море, с цел да оказват помощ на Украйна, и сподели, че това може да докара до " директна борба " сред Русия и НАТО.

Русия съобщи в неделя, че е изстреляла изтребители, с цел да попречи на два стратегически самолета на Съединени американски щати да пресекат границата й над Баренцово море в Арктика.

Американската войска постоянно прави полети над интернационалните води, интервенции, които съгласно нея се организират в неутрално въздушно пространство и в сходство с интернационалното право.

Москва обаче отговори по-агресивно на ученията през последните месеци, предупреждавайки през юни, че полетите на американски дронове над Черно море рискуват да доведат до „ директен “ боен конфликт.

Руското министерство на защитата з...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР