В най-слабия си мач от началото на годината отборът на

...

Беласица нанесе звучен шамар по амбициите на Монтана за бараж /снимки/

В най-слабия си мач от началото на годината тимът на " Монтана " загуби безславно с 1:3 от " Беласица " (Петрич).
С показаното в дуела не стана ясно кой преследва завръщане в елита и кой се бори със зъби за своето оцеляване в професионалния футбол.
Двата тима одобриха играта в средата на терена, без да подхващат непотребни опасности. Първият прецизен удар във вратата бе регистриран в 13-та мин., само че шута на Франк Ландри не затрудни вратаря Захари Димитров. Десет по-късно Мариян Вангелов засече центриране от дясно, само че около вратата. Малко по-късно Антон Тунгаров стреля диагонално, само че бранител мазета в корнер. Гостите поведоха в 37-та мин., след бърза контраофанзива, приключена с неспасяем удар в долния ляв ъгъл на Васил Божинов. До края на полувремето домакините по този начин и не сътвориха чисто състояние в паналта на противника си.
Три смени направи старши треньорът на " Монтана " Николай Митов на почивката, само че тимът му бе шокиран още в 49-та мин. Димитър Иванов бе изведен зад отбраната на домакините, излъга вратаря и изпрати топката за повторно в мрежата му. Монтанци упражниха нещо като напън и в 62-та мин. получиха правото да изпълнян дузпа, откакто Кевин Беманга бе спрян непозволено в наказателното поле. От бялата точка капитанът Димитър Буров не остави никакъв късмет за вратаря.
В 67-та мин. " Монтана " остана с 10 души на терена. Костадин Илиев задържа на границата на пеналта откъсващия се Запро Динев и основният арбитър Димитър Димитров му сподели пряк червен картон. Тук, сякаш мачът свърши. Футболистите на гостите одобриха играта в своята половина и разчитаха на светкавични контраатаки, при една от които Запро Динев се озова самичък против вратаря, само че Симеонов избави. В последната минута на постоянното време обаче влезлият като запаса Андон Гущеров не елементарни на някогашния си тим и оформи крайния резултат.

" Монтана " – " Беласица " (Петрич) 1:3

" Монтана ": Васил Симеонов, Богдан Костов (82-Петър Атанасов), Костадин Илиев, Димитър Буров, Никола Борисов (46-Кевин Беманга), Антон Тунгаров, Емил Янчев, Франк Ландри (51-Стефан Каменов), Филип Ежике (46-Владислав Цеков), Илия Русинов (46-Александър Тодоров), Александър Аспарухов. Треньор: Николай Митов.

" Беласица ": Захари Димитров, Атанас Карачоров (74-Андон Гущеров), Валентин Костов, Мартин Русков-кап., Аспарух Шамкалов, Владимир Гогов, Куфре Ета, Васил Божинов, Таонса Аксел (78-ИванМарчев), Димитър Иванов (55-Запро Динев), Мариян Вангелов (59-Христо Петров). Треньор: Даниел Маралес.

Голмайстори: 0:1 Васил Божинов (37), 0:2 Димитър Иванов (49), 1:2 Димитър Буров (63-дузпа), 1:3 Андон Гущеров (90).

Главен арбитър: Димитър Димитров.
Асистенти: Стоян Стоянов, Ангел Станчев.

Жълт картон: Димитър Иванов (Беласица).

Червен картон: Костадин Илиев (Монтана, 67-ма мин.)

Стадион: „ Огоста ”-300 фенове.
Източник: bulnews.bg