В най-оспорвания мач от опследния кръг на волейболния елит при

...

Левски се наложи над ЦСКА във волейболното дерби при мъжете, Нефтохимик 2010 спечели бургаския сблъсък

В най-оспорвания мач от опследния кръг на волейболния хайлайф при мъжете Левски завоюва против ЦСКА с 3:2 (17:25, 25:22, 24:26, 25:22, 16:14) в зала " Васил Симов ".

Това беше най-трудния триумф на отбора на " сините " против безконечния противник за състезание, като до момента имаха два триумфа с по 3:0. ЦСКА стартира доста по-добре мача и завоюва безапелационно първата част. Левски изравни резултата и водеше в третата част, само че отборът на Александър Попов я завоюва в края с 26:24. Тимът на Николай Желязков още веднъж изравни геймовете, а в тайбрека се наложи най-много поради отличното включване на разпределителя Симеон Николов. Левски изпусна четири мачбола, само че затвори мача при петия след неточност на Вълчев от ЦСКА при офанзива. Симеон Николов и Владимир Гърков означиха по 21 точки за " сините ", Страхиня Бързакович от ЦСКА бе най-резултатен в мача с 25.

Бургаското дерби сред първенеца Нефтохимик 2010 и водача Дея спорт бе най-продължителният мач в кръга, като в последна сметка се наложи отборът на Мартин Стоев с 3:2 (25:17, 25:21, 24:26, 23:25, 16:14). Нефтохимик поведе с 2:0 и бе покрай затварянето на мача с чист триумф, само че отстъпи в третата част с 24:26. Стигна се до тайбрек, който отборът въпреки всичко завоюва с 16:14. Розалин Пенчев бе най-полезен за първенците с 28 точки, Лукас Мадалос означи 24 за Дея спорт, а Валентин Братоев приключи с 19 за носителя на Купата на България.

Монтана се наложи над Берое като посетител с 3:1 (23:25, 25:17, 25:16, 30:28). Четирима играчи на Монтана приключиха с двуцифрен брой точки, като най-резултатен б3е Вълчак с 18. Спас Байрев от Берое също означи 18.

В дерби на дъното Добруджа надигра младия отбор на Хебър с 3:1 (18:25, 25:18, 25:17, 25:18). Уускари осъществя 28 точки за отбора от Добрич, Иванов добави 25. Калоян Вълчинов вкара 18 за Хебър. С триумфа Добруджа изпревари Хебър в класирането и е на десето място.

Пирин Разлог победи Марек Юнион-Ивкони също с 3:1 (25:12, 25:16, 20:25, 25:19). Мариян Наков се регистрира с 26 точки за триумфа на отбора от Разлог, Цветелин Цветанов осъществя 23 за Марек.

Черно море се наложи над новобранеца Раковски 1964 с 3:1 (25:23, 22:25, 25:20, 25:16). Тупузлиев се регистрира с 18 точки за триумфа.

На четвъртфиналите на шампионата двойките ще бъдат Дея спорт - Черно море, Левски София - Берое, Нефтохимик 2010 - Пирин Разлог и Монтана - ЦСКА. Играя се до две победи от три мача, като първите против са идващия петък.