Община Варна отличи бронзовия медалист от Европейското първенство по вдигане на тежести
В навечерието на Деня на българския спорт – 17 май, Община Варна отличи с плакети бронзовия медалист от Европейското състезание по повдигане на тежести в Батуми Христо Христов и неговия персонален треньор Живко Николов. На церемонията в емблематичната за варненския спорт зала Юнашки салон участваха заместник-кметът с сектор спорт Илия Коев и шефът на дирекция „ Спорт “ Кристиан Димитров.
Всички тук знаем какво значи да се построи един състезател на интернационално равнище – това коства доста труд и ограничения. Вие го вършиме, с цел да прославите нашия град и нашата страна, за което ви изискуем големи благодарности. Поздравления и за треньора, който съумява да притегли към спорта толкоз доста младежи. Като общинска администрация ще продължим да работим за обезпечаване на нужните условия както за елитните спортисти, по този начин и за всеобщия спорт, като в същото време се надяваме политиката в поддръжка на спорта да се трансформира в народен приоритет, означи по време на церемонията Илия Коев.
Специален посетител на събитието беше и олимпийският първенец по бокс Ивайло Маринов. Той пожела на Христов да стане вторият варненец с олимпийска купа. В Грузия тежкоатлетът завоюва бронзов орден в дуела в категория до 110 кг. Той записа общ брой от 412 кг, откакто реализира 190 кг. (сребърен медал) в изхвърлянето и 222 кг. (бронзов медал) в изтласкването.
Христов е нееднократен притежател на купата Спортист на Варна, само че в продължение на няколко години е отвън върховата си форма. По време на Олимпийските игри в Токио, заради анулиран финален опит, той остава единствено на 2 кг от бронзовия орден и приключва на 5-о място в своята категория. Бях изгубил себе си и в продължение на повече от 4 години водих тежка борба. Тези медали са доказателство, че я завоювах – с помощта на треньора си Живко Николов и на своето семейство, показа по време на церемонията 25-годишният щангист. В момента тече неговата подготовка за Световното състезание.
Медалът на тежкоатлета от Батуми е последното попълнение в спортната сбирка на Община Варна в Юнашкия салон.
Всички тук знаем какво значи да се построи един състезател на интернационално равнище – това коства доста труд и ограничения. Вие го вършиме, с цел да прославите нашия град и нашата страна, за което ви изискуем големи благодарности. Поздравления и за треньора, който съумява да притегли към спорта толкоз доста младежи. Като общинска администрация ще продължим да работим за обезпечаване на нужните условия както за елитните спортисти, по този начин и за всеобщия спорт, като в същото време се надяваме политиката в поддръжка на спорта да се трансформира в народен приоритет, означи по време на церемонията Илия Коев.
Специален посетител на събитието беше и олимпийският първенец по бокс Ивайло Маринов. Той пожела на Христов да стане вторият варненец с олимпийска купа. В Грузия тежкоатлетът завоюва бронзов орден в дуела в категория до 110 кг. Той записа общ брой от 412 кг, откакто реализира 190 кг. (сребърен медал) в изхвърлянето и 222 кг. (бронзов медал) в изтласкването.
Христов е нееднократен притежател на купата Спортист на Варна, само че в продължение на няколко години е отвън върховата си форма. По време на Олимпийските игри в Токио, заради анулиран финален опит, той остава единствено на 2 кг от бронзовия орден и приключва на 5-о място в своята категория. Бях изгубил себе си и в продължение на повече от 4 години водих тежка борба. Тези медали са доказателство, че я завоювах – с помощта на треньора си Живко Николов и на своето семейство, показа по време на церемонията 25-годишният щангист. В момента тече неговата подготовка за Световното състезание.
Медалът на тежкоатлета от Батуми е последното попълнение в спортната сбирка на Община Варна в Юнашкия салон.
Източник: moreto.net
КОМЕНТАРИ




