Преди 24 май кметът на Русе отличи над 30 ученици с високи постижения
В навечерието на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската писменост, култура и просвета и на славянската словесност, Община Русе провежда тържествена гала по награждаване на отличниците от учебните заведения на територията на общината. Събитието се организира пред Доходното здание и събра възпитаници, учители, шефове, родители и посетители, обединени от уважението към знанието, гения и упорития труд, оповестиха от общинската администрация.
По традиция кметът на Русе връчи почетни грамоти и плакети на 39 възпитаници, препоръчани от педагогическите препоръки на своите учебни заведения поради високите им достижения в образованието, науката, културата, изкуството и спорта. Сред отличените бяха възпитаници с призови места от национални олимпиади, надпревари и състезания, млади създатели, дейни доброволци и сполучливи спортисти, които почтено показват своите учебни заведения и Русе на национално и интернационално равнище.
" Днес Русе се гордее с вас – с вашите триумфи, гений и неизменност. Вие сте младежите, които със познания, труд и ентусиазъм построяват бъдещето на нашия град и на България. Благодаря на вашите родители, че с обич и безрезервност поддържат пътя ви към нови върхове “, обърна се кметът към присъстващите. поздрави учениците и техните преподаватели за отдадеността и високите резултати, които трансформират Русе в град на знанието и духовността.
Сред формалните посетители на събитието бяха заместник-кметът Енчо Енчев и ръководителят на Общинския съвет акад. Христо Белоев, шефове на образователни заведения, преподаватели и общественици.
По време на церемонията музикален привет към присъстващите насочи Стефания Горначка - ученик на Националното учебно заведение по изкуствата " Проф. Веселин Стоянов “, с песента " Девойко, мари хубава “, а в края на събитието Елвина Стоянова от компетентност " Цигулка “ при НУИ " Проф. В. Стоянов “ извърши " Кантабиле “ от Паганини.
Събитието приключи с обща фотография на наградените ученици
По традиция кметът на Русе връчи почетни грамоти и плакети на 39 възпитаници, препоръчани от педагогическите препоръки на своите учебни заведения поради високите им достижения в образованието, науката, културата, изкуството и спорта. Сред отличените бяха възпитаници с призови места от национални олимпиади, надпревари и състезания, млади създатели, дейни доброволци и сполучливи спортисти, които почтено показват своите учебни заведения и Русе на национално и интернационално равнище.
" Днес Русе се гордее с вас – с вашите триумфи, гений и неизменност. Вие сте младежите, които със познания, труд и ентусиазъм построяват бъдещето на нашия град и на България. Благодаря на вашите родители, че с обич и безрезервност поддържат пътя ви към нови върхове “, обърна се кметът към присъстващите. поздрави учениците и техните преподаватели за отдадеността и високите резултати, които трансформират Русе в град на знанието и духовността.
Сред формалните посетители на събитието бяха заместник-кметът Енчо Енчев и ръководителят на Общинския съвет акад. Христо Белоев, шефове на образователни заведения, преподаватели и общественици.
По време на церемонията музикален привет към присъстващите насочи Стефания Горначка - ученик на Националното учебно заведение по изкуствата " Проф. Веселин Стоянов “, с песента " Девойко, мари хубава “, а в края на събитието Елвина Стоянова от компетентност " Цигулка “ при НУИ " Проф. В. Стоянов “ извърши " Кантабиле “ от Паганини.
Събитието приключи с обща фотография на наградените ученици
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




