В Девин почетоха пенсионирани учители и културни дейци за 24 май
В навечерието на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската писменост, култура и просвета и на славянската словесност, в хотел " Орфей “ в Девин бяха почетени пенсионирани учители, културни дейци и създатели от града. Събитието мина в тържествена атмосфера и бе отдадено на признателността към хората, отдали живота си на просветата, културата и духовното развиване на генерации девинчани. Кметът на Община Девин Здравко Иванов насочи приветствен адрес към присъстващите, в който изрази своята признателност и почитание към техния дълготраен труд и принос към обществото. " Днес показваме своята респект към хората, които с труд, познание, гений и безрезервност са посветили живота си на просветата, културата и духовното развиване на няколко генерации “, се показва в приветствието на кмета. По време на тържеството Здравко Иванов награди 23 юбиляри, които през 2026 година означават кръгли годишнини. Те получиха грамоти и дарове като знак на благодарност за своя принос към образованието и културния живот в общината. Празничната стратегия беше готова от Общински детски комплекс – Девин с присъединяване на деца към ОДК, Детско-юношески фолклорен танцов отбор " Родопчанка “ към ОДК, Гайдарски състав към ОДК, възпитаници от 3 " а “ клас на СУ " Христо Ботев “ – Девин, както и деца от школата по национално пеене към НЧ " Родопска култура – 1923 “. Специален жест към присъстващите учители и културни дейци направиха възпитаници от ПГЕ " А. С. Попов “ – Девин, които подариха направени от тях алегорични дарове. Събитието се трансформира в израз на почитание и благодарност към хората, които през годините са съхранили българския дух, знанието и културните обичаи в Девин.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




