В навечерието на 21 май в Пазарджик беше открит 17-метров

...
В навечерието на 21 май в Пазарджик беше открит 17-метров
Коментари Харесай

Откриха 17-метров паметник на Св. Св. Константин и Елена в Пазарджик

В навечерието на 21 май в Пазарджик беше открит 17-метров монумент на Светите Равноапостоли Константин и Елена.

Идеята за неговото издигане е на Инициативен комитет, който през 2021 година стартира да събира средства за построяването на всемирски монумент на светците, които са и настойници на тракийския град.

Община Пазарджик поддържа самодейността и даде 30 000 лева Автори на плана са арх. Тома Димитров и инж. Христо Кълвачев, а скулптурата е дело на Дишко Дишков.

Паметникът е ситуиран на десния бряг на река Марица наоколо до огромния парк-остров " Свобода ".

Монументът беше открит от кмета на Пазарджик Тодор Попов и ръководителя на Инициативния комитет Хари Харалампиев, като с това беше сложено началото на празника на града, който се празнува на 21 май, денят на Св. Св. Константин и Елена.

Официалното разкриване бе съпроводено от Националната гвардейска част и Представителен отбор на въоръжените сили.



Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР