В момента всеки един от нас е засегнят пряко от

...
В момента всеки един от нас е засегнят пряко от
Коментари Харесай

Ивайло Кунев: За бога, братя, не купувайте

В момента всеки един от нас е засегнят директно от инфлацията и това, което би трябвало да се направи е, доста съществено да си ограничим потреблението, всички.

Това разяснява пред Нова тв Ивайло Кунев. 

Помните преди време един политик сподели: За бога, братя, не купувайте. Сега тези думи са извънредно настоящи. То не е допустимо, когато ст ава дума за съществени потребности, които не могат да бъдат избегнати. Но дано да кажем, че в това общество има и хора, които много харчат. Има група хора, които от боязън, че парите ще се обезценят, харчат повече. Харчат парите, с цел да не изчезнат. А това е нездравословно. В момента не всички цени скачат, тъй като има инфлационен напън, а тъй като доста компании могат да изискат повече пари за услугите си, уточни той. 

Ако стартираме да ограничаваме разноските си, ще овладеем ненапълно тази инфлация. Така че уязвимите групи би трябвало да бъдат подпомагани, а останалите да харчат по-малко, добави той. 
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР